kaikki päihteet

ja vapaasti myytäviksi!
1235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

silloin huumekauppa ei enää kannattaisi. Joten mafia ei ainakaan hyötyisi siitä.
huumeita vedetään todennäköisesti aina ja sen pitäisi olla ihan oma asia.
lailliset huumeet kuten alkoholi ja tupakka ovat pahempia kun kannabistuotteet riippuvuuden ja elämän kannalta. niitä kuitenkin saa.
eikä niistä saa tuomiota suomessa.
kaikki on veroista kiinni. sekä usan esimerkistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapaiksi kirjoitti:

ja vapaasti myytäviksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu