Pitäisi sitten aloittaa kysymys: Toivon, että apua-otsikolla.

Ärsyyntynyt kysyjä huomioi

Sillä pääsee jonon ohi taatusti ja näkijät vastaa vain niihin. =((((

2

147

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että mitä?

      Eihän tuosta saa mitään selvää.

      Mikä ihmeen jono? Ei täällä mitään jonoja ole, täällä vastataan sellaisiin kysymyksiin joihin löytyy vastaus. Ellei sinun kysymykseesi löydy vastausta, niin sitten ei löydy.

      Jos on parisuhde ongelmia, niin käy kysymässä parisuhdepalstalta neuvoja.

      Jos on talousongelmia, niin käy kysymässä talouspalstalta neuvoja mitä tehdä.

      Eivät nämä näkijät ole mitään kaikkivoipia jumalia jotka näkevät sellaisiin viesteihin vastauksen joissa kysytään vaan "Hei, miten menee taloudessani puolen vuoden päästä?" Eivät näkijät saa sellaisesta mitään näkyjä päähänsä. Jos haluat näkijältä vastauksen, sinun pitää kertoa tilanteesi tarkasti heille että he osaavat vastata. Ei tietokonepalstallakaan kukaan osaa neuvoa yhtään ketään jos niiltä guruilta kysyy että "mun ohjelmassa on vikaa, se ei toimi". Jos haluat että tietokoneguru pystyy vastaamaan sinulle, eli näkemään ongelman ratkaisun, niin sinun tulee kertoa koneesi tiedot täysin: käyttöjärjestelmä, prosessori, näytönohjain, käytetty ohjelma ja ohjelmistoversio, mitä teit ennen ennenkuin ongelma ilmeni, onko tietokoneen kaikissa laitteissa uusimmat ajurit asennettuina jne jne.

      Aivan samoin täälläkin joudut selvittämään jos sinulla on taloudessa ongelmia että mikä tilanne sinulla on menossa. Oletko työtön, paljonko sinulla on nyt tällä hetkellä rahaa, millainen koulutus sinulla on, onko lapsia, onko oikeus KELAn tukiin tai oletko hakenut sosiaalitoimistosta tukea.

      Jos taas sinulla on parisuhteessa ongelmia, niin sitten joudut kertomaan oletko sinkku, jos olet, käytkö usein ravintoloissa tanssimassa, mitä harrastat, kiinnostaisiko sinua jokin harrastus joka parantaisi puolison saantimahdollisuuksia. Onko sinulla ylipainoa, käytätkö rahaa paljon itseesi, vai oletko hälläväliä tyyppi oman ulkomuotosi ja pukeutumisesi kanssa.

      Jos kerrot kaiken tuollaisen, niin näkijät osaavat sitten vastata sinun mahdollisuuksiisi puolisomarkkinoilla ja he pystyvät sitten lisäämään sinne kaikenlaista ennustuksissa käytettävää liirumlaarumia joiden ainoana tehtävänä on saada sinut luulemaan että he saivat viestinsä tuonpuoleisesta. Eli jos haluat apua, niin mieti tarkkaan mitä sanot ja tee tehtävä heille helpoksi.

      • Että tätä

        Niin siitä vaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      175
      1962
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1690
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1317
    4. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1142
    5. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      56
      1136
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      15
      1016
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      59
      921
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      908
    Aihe