muistakaa mammat...

Muistakaa vauvan saatuanne ettei imetys suojaa raskaudelta!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807067907730_uu.shtml
Olen muuten itse saanut alkuni 2 kk siskon synnytyksestä, täysimetyksessä joten ei sekään mahdotonta ole!
3508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kummastelen kyllä sitä, miten monet ihmiset ovat edelleen siinä luulossa, ettei täysimetyksen aikaan voi tulla raskaaksi.

Äänestä
  • Täällä on yksi äiti joka on tullut raskaaksi heti jälkitarkastuksen jälkeen. Täysimetyksen aikaan, mutta olimme tietoisia siitä kuinka käy, onneksi tärppäsi heti.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


******* kirjoitti:

Muistakaa vauvan saatuanne ettei imetys suojaa raskaudelta!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200807067907730_uu.shtml
Olen muuten itse saanut alkuni 2 kk siskon synnytyksestä, täysimetyksessä joten ei sekään mahdotonta ole!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu