Älkää nuolaisko ennen kuin tipahtaa!

Hannu voi hyvinkin vielä aukaista sivut! Ennen kuin varmaa tietoa ei ole niin kehoitan kaikkia pitämään suut visusti kiinni, sillä luulo ei ole tiedon väärti.
71915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joko on kukaan vasikoinut Konnevedellä? Siinä on moni sponsori ihmeissään kun tunkkien sopulijoukko alkaa tajuamaan, että kapitaali on mennyttä eikä se viisinkertaistukkaan vuodessa.

Äänestä

Missä tiedät Hanneksen olevan kun kehut?

Äänestä
  • Hannes on läppärinsä kanssa majaillut yhdessä meidän parhaassa mökissä ja vuokrasi naapurimökitkin että saa kunnolla nauttia luonnon rauhasta.
    Hannes tuli meille tämän kuun alussa ja hyvältä näyttää!

    Äänestä

nuolaista. Tosin nyt on jo tipahtunut, joten saa nuolaista.

Äänestä

Me ylälinjaan yhteydessä olleet kyllä tiedämme tuon mahtavan päivän... No, okei, kerrotaan nyt muillekin odottaville:

SIVUT AUKEAVAT 31.7.

Tästä on tullut jo virallinen tiedote, joka julkaistaan lähipäivinä. Serveriä ja pankkijärjestelmää päivitetään vielä. Emme toki halua keskeneräistä WinCapitaa. Kun Capita palaa, se tehdään kunnolla ja jytinällä! Ei siis hätäillä vielä.

Sponsorini myös soitti minulle. Oli kuulemma kotonaan. Jotain outoa kolinaa ja huutoja kuului takaa. "Nyt kun olen häkkilintu", hän aloitti erään lauseensa. Kai se oli jotain symbolismia. Sydän kaipaa vapauteen, kun Capita on väliaikaisesti tutkinnan alla. Hannu tutkii.

Äänestä
  • Mistä vitun YLÄLINJASTA, äidin pikku lemukikkeli oikein höpisee? Ei taida sullakaan hissi kulkea ihan ylös...

    Äänestä

  • W.............. kirjoitti:

    Mistä vitun YLÄLINJASTA, äidin pikku lemukikkeli oikein höpisee? Ei taida sullakaan hissi kulkea ihan ylös...

    Kyllä Capitan jäsenet tietävät, keistä ylälinja muodostuu. Kyseessä on Hallinnoiva Taso.

    Ns. hissi kyllä kulkee ylös asti ja ohikin. Sen verran huimaa on tämä Capitan tuleva rynnistys. Saan siitä valtavan määrän energiaa. Ja niin saat sinäkin, kun vain heittäydyt huumaan mukaan.

    Näin tehdään taloushistoriaa.

    Capita on paras rahapyramidi ikinä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Konneveden emäntä kirjoitti:

Hannu voi hyvinkin vielä aukaista sivut! Ennen kuin varmaa tietoa ei ole niin kehoitan kaikkia pitämään suut visusti kiinni, sillä luulo ei ole tiedon väärti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu