Miksi siniset bussit kiihdyttävät muutamien metrien päässä oleviin punaisiin valoihin pysäkiltä?
Muuten hidastelevat ja tupeksivat edessä mutta kun tulee kiusanteon paikka niin kyllä bussi kiihtyy ettei usko enenkuin näkee ja taas sitten jarru pohjaan........???
Ei minkäänlaista tajua että itsekkin veroja joutuu kuski maksamaan eli sahaa omaa oksaansa kun kuvittelee ettei kunnan polttoaineilla ole mitään väliä.
Seuratkaa tuota älytöntä ajotyyliä ja miettikää mitä se maksaa meille kaikille.
No, ja tähän taas jotain neronleimauksia kiitos.
TKL
7
238
Vastaukset
- leimauksista
Mutta tuo nykivä ajotapa on enemmänkin sääntö aina kesänaikaan. Ihmiskuljetuksiin tottumattomat mieskuskit astuvat näet puikkoihin ja sittenhän taas nyitään menemään.
Outoa kyllä samaa nykimistä ei koskaan esiinny naiskuljettajien ajamissa autoissa. Mistäköhän sekin johtuu? Muutenkin naisten ajamina bussit kulkee huomattavasti tasaisemmin.- koulutusta??
Hyvä näkökulma, oikein hyvä! Miksei tähän kukaan ylempi taho puutu? Näiltä tasoilta esimerkkiä juuri näytetään säästöissä. Muutenkin liikennesääntöjen ja tapojen kertaus tulisi pakolliseksi takseille ja lija-autoille, ymmärrän kiireen ja aikataulut, kuitenkaan ei hermovikaisten isomman auton oikeudella koukkivien ja säännöistä piittaamattomien kuskien kiusanteolle tulis tehdä jotain ja pikaisesti. Eihän ole kauaakaan kun Tkl:n kuski menetti liikenteessä täysin hermonsa ja aiheutti kuolemanvaaran matkustajille jossa loukkaantui matkustajia, eikö tästäkään TKL herännyt tekemään yhtään mitään näille päävammaisille?
T: pienten lasten vanhemmat - hymyilemään ja
koulutusta?? kirjoitti:
Hyvä näkökulma, oikein hyvä! Miksei tähän kukaan ylempi taho puutu? Näiltä tasoilta esimerkkiä juuri näytetään säästöissä. Muutenkin liikennesääntöjen ja tapojen kertaus tulisi pakolliseksi takseille ja lija-autoille, ymmärrän kiireen ja aikataulut, kuitenkaan ei hermovikaisten isomman auton oikeudella koukkivien ja säännöistä piittaamattomien kuskien kiusanteolle tulis tehdä jotain ja pikaisesti. Eihän ole kauaakaan kun Tkl:n kuski menetti liikenteessä täysin hermonsa ja aiheutti kuolemanvaaran matkustajille jossa loukkaantui matkustajia, eikö tästäkään TKL herännyt tekemään yhtään mitään näille päävammaisille?
T: pienten lasten vanhemmataurinkoisesti tervehtimään näiden perusruttuturpien härmäläisten tilalle tkl:n busseihin. Olo on kuin ulkomailla kun hymyilevä kuljettaja tervehtii iloisesti ja ON LIIKENTEESSÄ POSITIIVISELLA ASENTEELLA !
Non niin kateelliset musertajat tähän jokin terävä katkeruuskommentti, kiitos .
Ps. ja muistakaahan jännittää, pelätä ja hävetä muiden ihmisten läsnäollessa vapisijat, ja juokaa aina alkoholia kun voitte? - AIKAAN TÄÄLLÄ
hymyilemään ja kirjoitti:
aurinkoisesti tervehtimään näiden perusruttuturpien härmäläisten tilalle tkl:n busseihin. Olo on kuin ulkomailla kun hymyilevä kuljettaja tervehtii iloisesti ja ON LIIKENTEESSÄ POSITIIVISELLA ASENTEELLA !
Non niin kateelliset musertajat tähän jokin terävä katkeruuskommentti, kiitos .
Ps. ja muistakaahan jännittää, pelätä ja hävetä muiden ihmisten läsnäollessa vapisijat, ja juokaa aina alkoholia kun voitte?Oi kiitos, kyllä oli pelkkää rautaista asiaa, äänestetään sinut politiikkaan, niin on hyvä sana hallussasi, suuret kiitokset.
Kerttu - ja kauniita vielä...
Juu enemmän kauniitä hymyileviä naisia bussikuskeiksi ja kuulantyöntäjäruttunaamat ämmät pois heti tkl busseista, hyvä idea, kiitos.
- TODELLAKIN, KIITOS
Olet oikeassa , kumma kun ei tähän puutu kukaan taho?
No ketään ei kiinnosta edes kuseskelu julkisesti ja muu roskaaminen, no mitä täällä barbaarien seassa voisi odottaakaan näiltä kommunisteilta? - nainen19
Kuljen paljon kävellen ja olen törmännyt samaan ongelmaan. Toki tuota nykivää ajamista on muidenkin autoilijoiden kuin TKL- kuskien keskuudessa, mutta erityisesti se häiritsee TKL:n kohdalla.
Autoilijat nopeuttaisivat liikennettä ilman kiihdytystä liikennevaloihin (näillä tarkoitan nimenomaan valoja, joihin autoilija ei tule kerkeämään ja tietää sen).
Jalankulkijana reagoin kiihdyttäviin autoihin pakonomaisesti jähmettymällä ennen suojatietä, vaikka tietäisinkin, että todennäköisesti auto ei aja ylitseni päin punaisia. Itsesuojeluvaistoni saa minut odottamaan. Jalankulkijoiden odottelu puolestaan hidastaa kääntyviä autoja ja koko liikenne kärsii.
Miksi pitää kiihdyttää valoihin, joihin autoilija jo tietää ettei kerkeä, tai jotka ovat jo punaiset!! =?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6517113Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?414874HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3002748- 1482052
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321607- 171547
Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3981534Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki251474Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101313mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k111263