Helou, mulla on parin päivän päästä inssi ja meinaa vähän jännäkakka tulla. Mitkä ovat yleisimmät mokat, joissa inssissä narahtaa? Olisi kiva tietää niiin voisi valmistautua siihenkin.
ps. Kiki, älä vaivaudu.
ps. Kiki, älä vaivaudu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikealle käännyttäessä kevyen liikenteen... kesäaikaan nimenomaan pyöräilijät. Muista aina katsoa olkasi yli niitä .. sama pätee myös kaistan vaihdossa kuolleessa kulmassa oleviin autoihin. Johonkin käsittelyyn ehkä. Muista kortin saatuasikin nämä kriittiset kulmat. Pää pyörimään koeajossa ja myöhemminkin.
Lisäksi kannattaa hiljentää TODELLA reilusti aina ennen kolmioita ja näyttää inssille, että katsot tarkkaan joka ikisen kulman ja jalankulkijan. Itse kusahti inssi yhteen kolmioon... Jipii. :(
Menihän se läpi vaikka tutvona oli tunnettu pilkunnussija. Sain itseasiassa Kiihdytyskaista ajosta merkkinän H (!), kun ei ollut inssin setä kuulema koko 30 vuotisen uransa aikana nähnyt niin hyvää k.kaista ajoa inssissä. Se lämmitti mieltä.
ja liikenteellä on kovin vähän yhtymäkohtia. Hyvää työtä.