Navman f10

Onko kellään tietoa joko Navman f10:iin saa suomen kameratolpat ladattua? Maahantuojan mukaan siihen ei pysty lataamaan netistä saatavissa olevia tolppatietoja, koska käyttöjärjestelmä on erilainen kuin muissa Navmaneissa. Ruotsin ja Norjan tolpat koneessa on jo esiladattuna, mutta ei ne paljon lämmitä jos ajelee suomen teitä. Vai onko jotain "poppakonstia"?
1198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuo Navman F10 on valmistajan aivan "entry-level" laite ja he ovat ulkolaisten alan palstojen mukaan vastaaviin kyselyihin ilmoittaneet, että mitään tukea käyttäjän omille suosikkipisteille ei laitteessa ole tai edes tule saataville. Siis, Navmanin lisävarusteena edullisimpiin naveihinsa kauppaaman "Connectivity Kit" softan ja piuhan avulla ei edes tähän alkaen malliin pysty omia suosikkeja lataamaan. Laitteeseen pystyy siis ainoastaan hankkimaan tietyistä maista maksullisia POI-pisteitä, mutta ei Suomesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukka kirjoitti:

Onko kellään tietoa joko Navman f10:iin saa suomen kameratolpat ladattua? Maahantuojan mukaan siihen ei pysty lataamaan netistä saatavissa olevia tolppatietoja, koska käyttöjärjestelmä on erilainen kuin muissa Navmaneissa. Ruotsin ja Norjan tolpat koneessa on jo esiladattuna, mutta ei ne paljon lämmitä jos ajelee suomen teitä. Vai onko jotain "poppakonstia"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu