Porkkana pois

Tietääkö joku jonkin ihmekonstin, millä porkkanan saa pestyä pois vaatteesta?
4191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

niin johan lähtee:)

Äänestä

myyvät. Pari kertaa voi joutua pesemään.

Äänestä
  • eli peset sappisaippualla likaiset kohdat. Sitten pesukoneeseen ja kuivaat auringonpaisteessa (hieman haastavaa ollut tänä kesänä). Lähtee valkoisistakin vaatteista. Koneesta otettaessa ei ole välttämättä täysin lähtenyt, mutta aurinko viimeistelee puhdistuksen.

    Äänestä

Kuulema iän vanha kikka:

Pese normaalisti, mutta vie aurinkoon kuivumaan tahra aurinkoon päin. Testattu ja toimii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähteekö? kirjoitti:

Tietääkö joku jonkin ihmekonstin, millä porkkanan saa pestyä pois vaatteesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu