Hyvät noidat, velhot, wiccat ja muutkin maagit

axy

Hyvät noidat, velhot, wiccat ja kaikki muut maagit!

Olen Alyxia joka poistunut piireistänne vuoden 2004 loppupuolella, mutta olen tullut takaisin ja vain siksi etten enää jaksa vain katsoa tätä sivusta.

Jotta voimme onnistua on meidän tehtävä yhteistyötä. Ja onnistua missä? Tämä maailma kaipaa juuri nyt suojelua, ettekö näe mihin olemme menossa! Me kaikki tarvitsemme luontoa, ei anneta tämän kaiken pilaantua.

Ja miksikö juuri sinä auttaisit? Meidän kaikkien olemassa olomme riippuu tämän maailman olemassa olosta, käytit sitten voimiasi mihin suuntaan tahansa.
Jos ja kun me voimme vaikuttaa meidän on tehtävä se nyt kun ei ole vielä liian myöhäistä.

13

1017

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sus o. dus

      NYT ON AIKA:

      • *taika,tanssin aika---X...s...

        Tule sellaisena kuin olet...Nähdään transissa..
        I keep it on all the time...


        ......................REAL GIRLIE....to night-> ;)


        Olkaa hereillä antakaa voimanne pyöritän ne mahtavaksi rakkaudeksi, annan sen ihmisille tarvitseville..ympärille olijoille kaukana makaaville ja sieluunsa etsiville...


    • kaikkien

      olemassaolo riippuu ajasta. Paljon päälle sadan vuoden ei onnistu keltään. Sen jälkeen pallon tilanne ei ole merkityksellinen.

      • axy

        Mitä haluat jättää rakkaimmillesi? Kuolemaa? Tuskaa? Epävarmuutta? Likaisen maailman?

        Ei, ja ei. Etkö usko elämän kiertokulkuun? Miksi me olisimme kerta käyttöisiä? Eksyneet sielut jäävät tänne, kärsivät hekin, eteenpäin lähtevät löytävät jotain uutta, mutta silti saman maailman. Jos ei sinussa niin sinun jälkeläisesi. Auta heitä nyt kun vielä voit.

        Nyt ei ole kysymys ajasta. Maailmasta jonka olemassa olosta kaikki ovat riipuvaisia. Sinäkin kärsit jollain tavallava vaikkei tämä ruumiisi kärsisikään.


    • Minne wiccat kadionneet, kukkamekkoineen.
      Oliko yhden kesän juttu.

    • axy

      Kiitos teille kaikille. Jo me saamme paljon aikaan, toivottavasti meitä tulee lisää.

    • Mizty

      Täällä yksi joka haluaa tehdä oman osansa että kaunis maapallomme saisi vielä lisää elinaikaa. :) Täytyy kyllä myöntää että tehtävä vaikuttaa melko mahdottomalta, mutta eiköhän siinä onnistuta kunhan saadaan enemmän ihmisiä heräämään tähän hetkeen..

      • axy

        vaatii täyttä uskoa siihen mitä olemme tekemässä


    • alfailija

      Yhdessä eri puolilla maapalloa olevat parhaillaan luomme uuden maapallon, uuden tulevaisuuden. Kun ihmiset alkavat ymmärtää ajatusten valtavan voiman ja merkityksen, he alkavat hallita niitä itsessään. Mitä ajattelemme se ilmestyy eteemme.

      • WICCAT missä lymyätte. Veikö nuoruus hetkeksi ja sitten unohdus....


      • lyijyilmalaiva
        maagikko kirjoitti:

        WICCAT missä lymyätte. Veikö nuoruus hetkeksi ja sitten unohdus....

        Where have all the wiccas gone? Long time passing, where have all the wiccas gone? People have picked them everyone. When will they ever learn? When will they ever learn? Greedines will kill us all, will kill us all, no we won`t ever learn, won`t ever learn, and now it`s too late, it`s too late for anything good ??


    • JohannessPyhävuori

      Kaikelle on aikansa, kunhan ei tämän maailman pahuus sitä kerkeä nielemään. Toivon, että muidenkin kiinnostus paremman maailman tilan vuoksi heräisi. Kinnostus pyhyydestä, hyvyydestä, arvokkuudesta, ja maailmasta, jossa kaikilla olisi parempi elää. Näkee vain niin paljon kuolemaan, nälkää, epätoivoa, onnettomuutta, ahneutta, taidotonta/eksyneitä sieluja, jotka eivät osaa elää kehonsa ja muiden elävien kanssa... Kuulutteko johonkin noitapiireihin, tai seuroihin? Olisin kiinnostunut keskustelemaan, joten kommenttia kiinnostuneet sielut. Sen verran itsestä ongelmiani mainitsematta, eli harjoitan visuaalista pohdintaa, zenin ja shamanismin avuin... Puhdistus ja pyhitys menoillaan, ollut jo muutamia vuosia, kun tajusin ettei vanha elämä ollut kovin mukavaa tai hyveellistä, enemmänkin itseään tuhoavaa ja turhaa...

      • Erlkönig

        Moi. Osalla on omat piirit ns, tasoilla. Esim. mut voi tavata, jos sulla on samanlaiset värähtelyt aurassasi, mun maailmassa ollaan iloisia. Jos et vielä pääse tasoille, niin sun kannattaa keskustella sitten netissä. Mun tasolla on kesämaa Summerland, ihan hauska paikka. Tasohyppelyt on yöaikaan kun ollaan niin sanotusti nukkumassa.

        Suuri osa on pelkkiä harrastelijoita, jotka on wannabe-tyyppejä. Keskustelen lähinnä tasoilla, koska silloin voin olla varma, et tyypit ymmärtää. Mun homma ei ole teoretisointi, vaan pitää hauskaa, virittää iloa ja seikkailumieltä positiivisessa mielessä.

        Kalkkisten tai pingottajien ei kannata vaivautua. :)

        Olennaista kehittymisessä on kaksi asiaa:
        - kestävyys ja kärsivällisyys
        - puhtaus

        Kuulostaa ihmeelliseltä? Maailma on ihmeitä täynnä!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      30
      6282
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      14
      4744
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      41
      3304
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      62
      3141
    5. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      360
      1760
    6. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      11
      1578
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      72
      1408
    8. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1368
    9. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      241
      1318
    10. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      83
      1229
    Aihe