Huijattiinko sinuakin

Jos sinäkin tulit huijatuksi Studio-Eliten toimesta, niin tee ilmoitus kuluttajasuojaan.
7879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minne katosi Katria models? Ainakin viime keväänä täällä oli aina parin päivän välein joku kertomassa, miten se on maailman paras "mallikoulu" ja suosittelee kaikille.

Ja sitten oli "mallikoulun johtaja" lupailemassa, että kaikki heidän koulunsa käyneet ovat neljän viikon kurssin jälkeen missejä tai töissä Milanon, Pariisin ja New Yorkin parhaissa muotitaloissa.

Eipä ole vähään aikaan kuulunut, ottiko kukaan sinne yhteyttä, ja onko sitä enää edes olemassa?

Äänestä
  • jee

    Äänestä

Voisi olla paikallaan.
Kävin sillä kuvassa ja luvattiin ummet ja lammet.
Heidän kauttaan piti päästä johonkin toimistoon, mutta kun kävin siellä niin, ystävällisesti todettiin ettei heillä ole mitään tekemistä tän firman kanssa.
Myöhemmin sit kuulin ettei malli- ja mainostoimistot eikä ammattikuvaajat ei ota malleiks sillä kansiokuvat teetättäneitä.

Äänestä

miten ne on toiminu kun ovat huijanneet ihmisiä? onko elitestä tullu paljonkin valituksia?

Äänestä

Tiedätkö tai oleko kuullut, että joku olisi ko. firman kautta todella saanut töitä tai päässyt mallitoimistoon :-)

Touhulle lähinnä hymyillään ammattipiireissä.

Äänestä

Kävelin tän lafkan ohi ja näytti et oli lopettanut.
Nyt taisi pikku tyttöjen unelmat valua pesuveden mukana.

Äänestä
  • Kannattaa vaatia rahat takaisin ja korvauksia nyt samantien, jos on käynyt Elitellä kuvissa! On alan todellinen mätäpaise! Kamalan kalliita kuvia ja laatu surkeaa. Kuluttajasuoja auttaa! Niiden kuvat ei vastaa hintaa, eikä lupauksilla ole ollenkaan katetta! Metsästi tyttöjä Irc-galleriassa ja Facessa ym. ja lupas ties mitä, eikä takana ollu muu kuin rahastus malliksi unelmoivilta tytöiltä.
    Toivottavasti mallikursseja liukuhihnalla järjestäville "toimistoille" käy samoin ja kuplat alkavat puhjeta, että oikeat valokuvaajat ja mallialan ammattilaiset voivat jatkaa ilman alan mainetta pilaavaa roskajengiä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Merikukka kirjoitti:

Jos sinäkin tulit huijatuksi Studio-Eliten toimesta, niin tee ilmoitus kuluttajasuojaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu