Mikä ministeri on Häkämies ja mitkä

Mars hoitamaan valtionyhtiöiden asioita siitä!
4258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://www.parliament.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/tavm_10_2007_p.shtml

määritteleee valtion yhtiöt eri kategorioihin, joilla on finanssisijoitus merkitystä ja joilla on strategista merkitystä.

Edellisessä punamultahallituksessa Mauri Pekkariselle kuuluivat valtion yhtiöasiat ja hänen aikana Kemir asioiden eteneminen käytännössä junailtiin. Kemirassa oli muuten kepulainen hallintoueovoston puheenjohtaja, joka on ollut myös perillä tulevista Kemira- ratkaisuista. Nyttemmin koko hallintoneuvosto on lakkautettu.

...ja demaritkin olivat Kemirassa mukana, tässä yksi lehtiuutinen
http://www.talouselama.fi/docview.do?f_id=767349

Äänestä

ministeriarvoltaan hyökkäysministeri, ja tulee varmasti lahjusrahojen innoittamana tuhoamaan valtionyhtiöt...pääasia, että raha juoksee tilille. ministerinvirka on oivallinen paikka hoitaa henkilökohtaiosia taloudellisia etujaan.
optiot, lahjukset, osingot...kauppatavaraksi kelpaa jopa isänmaa.

Äänestä

vahinkoa tule tehtyä paljonkaan. Stubb on paljon vaarallisempi.

Äänestä

hoidella valtion apuja kavereilleen Anaika-arcticagroupissa ja samalla itselleen ja töpänneelle veljelleen boonuksia,,,,,, hyvin pyyhkii, verorahoja ropisee......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovat hänen tehtävät? kirjoitti:

Mars hoitamaan valtionyhtiöiden asioita siitä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu