Jaa-a. Mitä lie sitten olen tehnyt oikein, kun suhde oinasmieheen on kulkenut alusta asti varsin mukavasti. En tunnista miestä palstan kuvaelmista, päinvastoin. Hän on tasainen, luotettava ja ennen kaikkea aina lämmin minua kohtaan. En löydä hänestä heikkoja puolia.
Oma luonteeni on etäinen, ehkä se vetoaa häneen. Lisäksi olen suorapuheinen, hyvässä ja pahassa.
Kirjoitin tämän ihan sen takia, että jos joku jossain on orastavassa suhteessa oinaan kanssa, älä lannistu tämän palstan teksteistä. Sinulla saattaa olla lottovoitto edessäsi. Minulla ainakin on.
Ei hullumpi oinas
4
1222
Vastaukset
- pathaita ;)
Olen itsekin oinas ja tutultahan tuo kuullostaa. Pidän juuri mainitsemasi kaltaisista etäisistä naisista, kun on itse suora ja kova puhumaan, on hyvä, että toinen on vähän tasoittamassa asiaa :D
Hyvää kesää sinulle, itse olisin tyytväinen, jos löytäisin joko neitsyt- tai skorpioninaisen, heissä on sitä jotain, joka vetoaa minuun ;)- Warning*
minä satun olemaan neitsyt! Tarvittaessa kylmä ja sitten taas kuuma. Mies on hieno mutta ei korvaamaton. Kuten en minäkään. Ehkä se pitää meidät yhdessä. Kaikkea hyvää sinulle! Ps. Jos skorpparin meinaat kesyttää, varaudu kylmään menoon. Toisaalta, onhan se vastustamaton!
- vain ja ainoastaan..
Oinasmiehet. en tiedä mistä se johtuu, mutta nykyinen ja sitä edellinen olivat oinaita ja tasan samanapäivänä syntyneitä. No toisen toisen kanssa homma kyllä kurahti, mutta tän nykysen homma on jatkunut kohta 2 vuotta. Jotenkin tulen erityisen hyvin toimeen oinasmiesten kanssa, siis myös kaverina. Ja itse siis olen Skorpioni- nainen :)
- !!!
Oma mieheni on Oinas, itse olen Kaurisnainen. Parempaa miestä en olisi voinut saada. Ollaan reilu vuosi oltu yhdessä ja äskettäin mentiin kihloihin. Mieheni pitää puoliani joka asiassa. On muutenkin huomaavainen yms. Kertaakaan hän ei ole pettänyt edellisissäkään suhteissaan, puhuu avoimesti asioista, eikä jätä mitään arvailujen varaan. Tämä on luonut mielestäni hyvän luottamussuhteen välillemme. Edellinen mieheni oli Skorpioni ja niin mustasukkaista suhdetta en toivo kenellekkään(itse olin mustis). Ja onhan se mukava, kun muut naiset ovat kateellisia MINUN miehestä! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178