Berlusconin elintarvikevirasto lepsuilee
1
242
Vastaukset
- lusconi
sai syytesuojan, italialaiset ovat outoja.
"Rooma. Italian parlamentin alahuone hyväksyi torstaina lain, joka antaa pääministeri Silvio Berlusconille syytesuojan. Laki on astumassa voimaan ennätysnopeasti, sillä ylähuoneenkin odotetaan antavan sille siunauksensa vielä tässä kuussa.
Pääministerin lisäksi syytesuoja koskisi presidenttiä ja puhemiehiä. Suoja on voimassa niin kauan kuin he ovat virassaan. Vasemmisto-oppositio ja tuomarikunta vastustavat lakia kiivaasti. Kriitikoiden mielestä koko laki on laadittu vain Berlusconin suojelemiseksi korruptio-oikeudenkäynneiltä"
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Senaatti hyväksyi syytesuojan Berlusconille/1135237798561?ref=rss
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky983697Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 88861
- 49821
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774