Paljonko kännykkälaskunne on viimeaikoina ollut? Mulla viimeinen taisi olla 1.71€
kännylasku-gallup
avohoidokki88
161053
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
10 € riittää 2-3 kk. Josku menee enemmän.
varmaan puoleen vuoteen notta ei se vissiin mikään kauhee summa ole. Mikä lie oli Saunalahdella se raja ennenku laittavat laskun. Ei jaksa muistaa eikä kiinnostakaan sen puoleen. En ole pahemmin soitellu eikä kukaan ole soitellu mulle, ja oikeestaan ihan hyvä näin. Tuskin edes pystyisin vastaamaan vaikka mulle joku soittaiskin.
Taitaa olla 20, tai 30€ se raja. Eipä ole mullekaan muutamaan kuukauteen laskua tullut.
laskutuskausi 21.2.-20-6.
31,66 e
ja 21.5-20-6.
11,98 e
(jälkimmäinen kytkykauppa juttu)
kerran 5-6kk tulee noin 15-20e lasku... et sellasta.
Kyl se siinä 40 € paikkeilla pyörii. Yksinäisen täytyy yrittää.
20€
Minulla ei ole yksinäisyys ongelmana. Ainoastaan sairaus rokottaa :(
Mikä sairaus?
Eron vuoksi ja selvittelmisen vuoksi viime kuulle rapsahti 49€.
muuten on se 20€/kk työn vuoksi.
Tämähän oli ihan kiinnostava kysely. En ole ainoa jolla puhelin on melkein turhaan. Laskua tulee yleensä sen mukaan milloin kuukausimaksut saavat 20€ täyteen. Kuukausimaksu liittymälläni on noin 4€. Sama vanha liittymä ollut alusta asti. Nyt pitäisi tulla lasku ehkä nopeampaan, koska olen käyttänyt muutamaa palvelua puhelimella. Toista palvelua tulen käyttämään enemmänkin tässä, koska näytti ihan hyvä olevan. No, tietenkin tulee miehelleni joskus viestiä lähetettyä, mutta ne on aika harvinaisia, koska mies on monesti tuossa metrin päässä.
Minulla muodostuu lasku vaan kuukausimaksuista (mobiilikaista). ja irc-gallerian vipeistä.
Aika kurjaa on , jos joutuu IRC-galleriassa olemaan. Silloinhan on miljoonia kavereita, joten yksin ei joudu olemaan. Kammoksun tuota. Itserakkaat ihmiset laittavat kuviaan..."hui, kun olen ruma" sanoen. Kuka uskoo???
Ei minun juuri sinulle edes ollut tarkoitus vastata, painoin vaan vastaa-linkkiä tästä. Mutta kumminkin, on minullakin pari kaveria, ei vaan soitella. Irc-galleriassa lähinnä vakoilen muita ja yksityisviestejä pitää voida käyttää (vaatii vipin), en halua kailottaa asioita niin että kaikki näkee/kuulee. En edes yleensä kehtaa kommentoida kuin yksityisesti, ettei sivulliset huomaa.
Vanhoissa liittymissä on kalliit kuukausimaksut, vaihda ihmeessä, minulla 0,66 kuukausimaksu ja lasku kaksi vuodessa, kun kytkyssä tulee ilmaispuheluja. Varmaan samalta operaattorilta saat halvemman liittymämuodon ettei tarvitse numeroakaan muuttaa.
olla n.120€
Mun lasku oli viimeksi 3,4e