mistä saisi bucanero-olutta?

Nimetön

kuubalaista bucanero-olutta etsiskelen. onko löytynyt mistään alkosta tai kaupasta pääkaupunkiseudun alueella?

5

617

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylläkään

      Kuuba ei harrasta oluenvientiä. Romminvientiä kylläkin, ja Alkostakin saa Havana Club -merkkistä rommia.

      • Palveluksessamme

        On Alko asiantuntijoineen ja heidän hyvään palveluun kuuluu, että he tuovat asiakkaan haluamaa juomaa mistä päin maailmaa hyvänsä, joten kyllä tuo merirosvokaljasikin on mahdollista nauttia kotioloissasi. Mitä se sitten tulee kustantamaan, siitä ei edes Alko anna etukäteen tarkkaa tietoa, mutta kyllä sen tuonti on mahdollista. Käyhän kyselemässä paikallisjohtajalta, eiköhän mielitekosi tule onnistumaan, ja homma selviää, etenkin jos paalua löytyy! Lycka till!


      • sinulta
        Palveluksessamme kirjoitti:

        On Alko asiantuntijoineen ja heidän hyvään palveluun kuuluu, että he tuovat asiakkaan haluamaa juomaa mistä päin maailmaa hyvänsä, joten kyllä tuo merirosvokaljasikin on mahdollista nauttia kotioloissasi. Mitä se sitten tulee kustantamaan, siitä ei edes Alko anna etukäteen tarkkaa tietoa, mutta kyllä sen tuonti on mahdollista. Käyhän kyselemässä paikallisjohtajalta, eiköhän mielitekosi tule onnistumaan, ja homma selviää, etenkin jos paalua löytyy! Lycka till!

        erityisen tyhmä sepustus.


      • vaikuttaa tyhmältä
        sinulta kirjoitti:

        erityisen tyhmä sepustus.

        Mutta, yllätys yllätys, tarina on kuitenkin faktaa, ei fiktiota, Alko nimittäin toimii juuri noin.


    • jklä

      Saksassa ja myös Hollannissa on myynnissä myös kuubalaisia oluita (erikoisliikkeissä). Sitä kautta vois saada. Saattaa vaan mennä aikamoiseks pelailuks tullin kanssa - jä ylipäätään, suostuvatko lähettämään Suomeen (moni alko-nettikauppahan on rajannut Suomen pois tulli yms. sotkujen takia :( )
      Esim Amsterdamin Olutkuninkaasta voisi löytyä ehkä
      http://www.debierkoning.nl/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3799
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2944
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1845
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      754
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      698
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      56
      697
    Aihe