Soini on söpömpi kuin Pietu

Söpö kuorsaa hytkyen nytkin. Iivisniemi tärisee rauhallisesti. Hyvää yötä söpö.

t. persuliini
283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuten sinäkin rassukka, siksi tykkäät Soinista ja pidät häntä "söpönä". -Olet todella säälittävä, mutta ehkä lääkärit voivat vielä jotenkin sinuakin onnetonta auttaa? Aina on toivoa.

Äänestä

Se Timo tunnettu siellä myös nimellä Captam Apoteko. livisniemipäivät menivät pieleen Soinin takia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persuliini (ent. ipuliini) kirjoitti:

Söpö kuorsaa hytkyen nytkin. Iivisniemi tärisee rauhallisesti. Hyvää yötä söpö.

t. persuliini

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu