Kukaan käyny Kassan baarissa Tikkalassa?

kandeeko käydä?

Millainen on uuden, Tikkalan baarin tilalle avatun Kassan baarin meininki?

13

4105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cvbr65edc

      jos pyydät hanalonkeron nii maistuu silkka viina.. pyydät oluen niin saat sen lasiin missä on pohjalla jonkun pohjat, jos ei lonkero maistu viinalta niin sit on väljähtänyttä.. niin kävi minulle ja en oo kuulemma ainut! ajoin uimaharjusta asti ja petyin kyllä :( mutta jos joku tykkää niin ok :)

      • lkajshdlkasf

        Kyllä siellä ihan tuoretta juotavaa on!!!
        Se että paikka on sisustettu vanhan ajan tyyliin, ei tarkoita sitä että siellä olisi vanhaa ja likaista!!!


      • judanssi

        olen itsekkin ollut uimaharjussa baareissa ja siellä ne vasta sellulle alkoholit haiseekin:)


      • ekekeiii
        judanssi kirjoitti:

        olen itsekkin ollut uimaharjussa baareissa ja siellä ne vasta sellulle alkoholit haiseekin:)

        Asian valoisa puoli on kuitenkin se että kohtapa sulkevat kuulemma koko tehtaan, niin sitten ei sellu haise. :)

        Kaljabaariinkiin riittää sitten enempi asiakkaita...


    • ...tyhjästä.

      Jotenkin näkemäni perusteella ounastelisin, että kesäpuariks on jäämässä. Ei kuitenkaan asiakkaita riitä talveksi...

      • kalla 64

        hyvä meiniki ollut kassan baarilla olen käynyt monena iltana. karoshi lovers oli tosi hyvä,yleisö innostui bändistä tosi paljon. hyvää jatkoa eteen päin.


    • ei ollu auki vielä

      Perskutarallaa, ku petyttii, ku lomareissulla pysähyttii kyseisee mestaa ja olis auennut vasta klo 15. Me oltii siinä pihalla klo 12-12.30.
      Otettii toki muutamia kuvia ja juotii kahvit siinä baarin ulkopöydillä:) Kahvit saatii siis ostettuu viereisest Veskun valinnasta. Kahvi oli hyvää ja halpaa.
      Jatkettii sit matkaa kohti Punkaharjua. Jospa ens kesänä uusix??

      • kateellinen naapuri

        Onhan se näillä leveysasteilla omaa luokkaansa. Ei pelkkää juottamista, vaan usein erikoistapahtumia ja kaikkea kekseliästä. Ottakaa huomioon, että paljon tekee palkaton talkooväki. Jos näitä aktiivisia ihmisiä ei olisi, monella kylällä olisi ihan kuollutta. Kassan baari on tuonut mojovasti Tohmajärveä esiin tänä kesänä ja siitä kannattaa jo ylpeillä!!! Itse olen käynyt siellä naistentansseissa ja karaokessa ja tunnelma on jotain ihan kumman ihanaa!


    • mutta puuttu

      maksulliset naiset ja viinanmyynti

      Korttia voisi myös pelata sellaista vanhanajan sököä 10,nokituksella.

    • ei kiinosta

      bändejä ei varmaan kiinnosta kovin kauan juntti meininki.käyvät jonkun kerran jos eivät oikeita keikkoja saa.

    • Tuoppi täynnä

      Kyllä on ihme mesta.
      Tarjoilussa nyt ei kokemukseni perusteella mitään vikaa, mutta asiakaskunta aika yksipuolista. Vähän semmoinen tyhmänlaisten jullikoitten pesä..
      Liian hiljaista, myös useimmiten ollakseen ´legendaarinen´ baari.
      Hävettää viedä ketään sinne..No ei kai tänne Perä-Karjalaan jää juuri muut kuin peräkammarien pojat ja voimattomat nössykkä juntit. Niitä sitten kokoontuu tuommoisiin paikkoihin.
      Ei sytytä.

      • Jallu jullikka

        Mukavaa kun sinäkin kävit. Eikös meillä peräkammarin pojilla ja nössykkäjunteilla ollutkin hirmu kivaa.
        Sovit joukkoomme kuin suutarin sormi sian perseeseen. Tulethan taas ensi viikolla niin hupsutellaan ja tupsutellaan taas.


    • kielonkukka horsma

      Voi voi Miehillä silmät seisoo päässä,kuin juuri ennen mullien viemistä teuras-autoon..

      Ken nainen viitsii tulla niitä elkeitä katsomaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3878
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1859
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1314
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1256
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1115
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      981
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      901
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      356
      868
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      851
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      841
    Aihe