Täällä Kommunisti Työtön naukuu

Mene hyvä mies sinäkin töihin. Saat sitten ihan omaa rahaa.

Niin meidän muittenkin pitää tehdä.
Työllä rahamme otetaan. Eikä ainaisella naukumisella.

Ei varmaan arvailu heittänyt kauas. Eihän !
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lopeta jo naukuminen, kepuELÄTTI!

Äänestä
  • johtuu ihan täkäläisistä politiikasta, siis että ruokakori maksaa tuplasti sen mitä saksassa.
    harvinaista on esm.medissa jemmari, joka ei valita, kun homma ei kannata, ei saa palkkaa.mutta"pakko on yrittää".
    tukiaiset juoksee, ja elintaso nähtävissä kyllä ulkoisista puitteista.
    näkemyksiä ohjaa ahneus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


enimmäkseen kirjoitti:

Mene hyvä mies sinäkin töihin. Saat sitten ihan omaa rahaa.

Niin meidän muittenkin pitää tehdä.
Työllä rahamme otetaan. Eikä ainaisella naukumisella.

Ei varmaan arvailu heittänyt kauas. Eihän !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu