Halosen

miinapäätös katastrofi!

Tarja Halosen miinapäätös oli katastrofi Suomelle. Tarja Halonen teki sen Tarja Halosena, setan pj:nä, ei Suomen presidenttinä. Nyt Suomen turvallisuus on vakavasti uhattuna. Varmasti Venäjä nauttii näiden idealisti-haihattelijoiden pohjattomasta tyhmyydestä ja harhaisesta kaikkitietävyydestä. Venäjä on jo muuttunut röyhkeämmäksi. Venäjä potkii aina heikkoa ja auttakaa armiasta mitä tapahtuu kun Tsetsenian rintama rauhoittuu. Sitten Venäjällä taas voimaa ja röyhkeyttä alkaa sortamaan pienempiään. Silloin tarvittaisiin maamiinojakin.

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -----+

      Suomelta siis poistuu puhtaasti puolustuksellinen ase.
      Venäjä ei miinojaan poista.
      Korvaavaksi järjestelmäksi hehkutettiin rypälepommeja.
      Kohta nekin kielletään.
      Luopuuko Venäjä niistäkään? Ei tietenkään.

    • varma.kosto

      Halonen ym. päättäjät hutiloivat miina päätöstä tehdessään. Nyt meillä on todella kalliit "rypälemiinat" tilalla ja niistäkin pitäsi luopua!! Kun päätöksiä tehdään, niin pitäsi tehdä diaknoosi päätöksen syistä ja seurauksista. Mutta sitähän ei populisti tee!
      Hän vaan tuijottaa yksi silmäisesti omaa ideologiaan ja se on ainoa ratkaisu populistin mielestä. Vaikka homma menisi ns. perseeleen!
      Toinen hyvä esimerkki on bioenergia. Maailman pankin laskelmien mukaa. Elintarvikkeiden hinta on noussut 80%! Siitä syystä, kun ruoka-aineksista tehdään polttoainetta! Tämäkin on yksi populismin ilmenemismuoto!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      9
      2781
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1473
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      958
    Aihe