leijona ja vesimies??

voiko tämä olla mahdollista että leijonalla ja vesimiehellä voi mennä hyvin?
vai?
5743
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ne sopivat todella hyvin yhteen on meinaan kokemusta.....kaverini on seurustellut 4 vuotta vesimiehen kanssa ja itse hän on leijona..... ketkään ei ole ollut parempi pari minun mielestäni........

Äänestä

Minä olen leijona ja seurustellut vesimiehen kanssa. Se suhde kesti 2kk. Eräässä horoskooppikirjassa kuvailtiin vesimiehen sammuttavan leijonan liekehtivän intohimon ja minä ainakin kallistun siihen suuntaan. Suhde oli yhtä helvettiä lähinnä siksi, koska hän ei hyväksynyt minua. Olin liian intohimoinen romantikko.

Mutta sopivuus ei ole kiinni astrologisista merkeistä, vaan siitä mitä tuntee sydämessään. Minä sanon, että suhde ei kestä, varsinkaan jos leijona on miespuolinen.

Äänestä
  • Eipä pelkkien aurkonkomerkkien perusteella voi paljon mitään sanoa..Pitäisi tehdä syvällisempi astrologinen parianalyysi. (esim astro. com:ssa voi määrittää parisuhdekartan, mutta tulkinta siitä ei ole kovin syvällinen) Itse olen vesimies ja aina vetänyt leijonaihmisiä puoleeni - niin ystävinä kuin seurustelukumppaneina. Mutta lienee nousevalla merkilläni eli jousimiehellä ollut osuutta asiaan. Suurin osa nimittäin leijonista ollut nousevia..

    Äänestä

  • Tarja kirjoitti:

    Eipä pelkkien aurkonkomerkkien perusteella voi paljon mitään sanoa..Pitäisi tehdä syvällisempi astrologinen parianalyysi. (esim astro. com:ssa voi määrittää parisuhdekartan, mutta tulkinta siitä ei ole kovin syvällinen) Itse olen vesimies ja aina vetänyt leijonaihmisiä puoleeni - niin ystävinä kuin seurustelukumppaneina. Mutta lienee nousevalla merkilläni eli jousimiehellä ollut osuutta asiaan. Suurin osa nimittäin leijonista ollut nousevia..

    Minä, leijona-nainen, olen seurustellut pisimmät ja antoisimmat suhteeni juuri vesimiesten kanssa. Syytä en tiedä mistä moinen johtuu, sattumaa vaiko vain totta. Näin on kuitenkin käynyt, neljän eri miehen kanssa viimeisten neljän-viiden vuoden aikana. Yksi heistä vei sydämeni ja sille tielle jäi... :)

    Äänestä

  • Rakkautta...? kirjoitti:

    Minä, leijona-nainen, olen seurustellut pisimmät ja antoisimmat suhteeni juuri vesimiesten kanssa. Syytä en tiedä mistä moinen johtuu, sattumaa vaiko vain totta. Näin on kuitenkin käynyt, neljän eri miehen kanssa viimeisten neljän-viiden vuoden aikana. Yksi heistä vei sydämeni ja sille tielle jäi... :)

    Olin naimisissa 17 vuotta leijonamiehen kanssa, ja ero tuli muista syistä kuin niistä, ettemme olisi sopineet toisillemme. Nyt kun olen uudessa suhteessa, niin ohhoh! Taas olen vetänyt luokseni leijonamiehen, jonka kanssa olemme kuin vakka ja kansi, sopii todella hyvin ja suosittelen kaikille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lidyella kirjoitti:

voiko tämä olla mahdollista että leijonalla ja vesimiehellä voi mennä hyvin?
vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu