Fennomaanit jotka luulevat
että UKK oli hieno mies ja
on lottovoitto syntyä Suomeen.
Juu, sen takiahan meitä on jopa 5 milj!!!!
Onko teidän päävaiva pakkoruåtsi? Oivoi,
työmarkkinat voivat ylikatsoa teidät suoraltaan.
TeliaSonera, Nordea, StoraEnso jne..
"ENGLANNILLA PÄRJÄÄ" - joojoo
Herätkää ja hävetkää
että UKK oli hieno mies ja
on lottovoitto syntyä Suomeen.
Juu, sen takiahan meitä on jopa 5 milj!!!!
Onko teidän päävaiva pakkoruåtsi? Oivoi,
työmarkkinat voivat ylikatsoa teidät suoraltaan.
TeliaSonera, Nordea, StoraEnso jne..
"ENGLANNILLA PÄRJÄÄ" - joojoo
Herätkää ja hävetkää
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko sulla paha olla?
Tony Halmeen kaltainen ei koskaan olisi voinut päästä eduskuntaan, jos kansa todella käyttäisi aivojaan. Mies, joka selkeästi elää jollakin muulla kuin ansioillaan, koska verotettavat tulot oli ennen eduskuntaa niin vähäisiä, että hän varmasti haki toimeentuloturvaa joko sosiaaliluukulta tai ehkäpä jollakin muulla tavalla.
haluammeko, että meitä edustaa hörhö vai haluammeko todellisia vaikuttajia. toivottavasti jollakin on vielä järkeä ja seuraaviin vaaleihin mennään köyhän kansan puolesta puhtain eväin.
Mahtaisikohan kuitenkin olla näin etteivät päättäjät ole hoitaneet asioitaan kunnolla vuosikausiin, keskittyneet vain omien etujen ajamiseen ja puolueen edun ja kansan siinä sivussa. Kyllä tässä yhteiskunnassa olisi perkeleesti parannettavaa, mutta eduskunta lässyttää vaan tyhjänpäiväisistä asioista ja tuntitolkulla, kun on ängetty edustajia samaan saliin tuomaan omaa kantaansa esille liian massiivinen lauma. Harvoja positiivisia ilmestyksiä on ollut nykyinen pääministeri Vanhanen. Halmeessa sentään löytyy se hyvä puoli, että hän ottaa eduskunnassa puheeksi näitä niin sanottuja "pyhiä lehmiä" joista monet muut kokeneet poliittisella silmällä pelaavat inahdakkaan, vaikka tähän aihetta olisikin.
mitä ne todelliset vaikuttajat mahtavat olla...?
Vanha kavaltaja juhantalo joka jälleen vanhoista talousrikoksitaan huolimatta istuu eduskunnassa.
Siivooja mummoa näyttävä Tarja Halonen joka ajoi homo avioliittolain suurena urotyönään läpi?
Lipponen joka ärjyy lehdistölle tämän tästä, mahtaisikohan taustalla olla pelko ilkeistä kysymyksistä Amerikan vierailua koskevista asioista? Kumpikohan mahtoi loppuen lopuksi syyllistyä suurempaan rikokseen Jäätteenmäki vaiko Lipponen?
Kyllä sitä tätä menoa perkele juoksee moni muukin sossun luukulla, kun sieltä alimman palkkaryhmän palkkoihin verraten saa asumis tukien kera enemmän kuin töistä. maassa on 250,000 työtöntä, mutta silti mm. vanhusten hoitoon ei löydy ihmisiä töihin, vaikka tarvetta ja rahaa olisi maksella palkkoja. Rangaistuslaitoksissa maksellaan päivärahaa ettei vangeille tule paha mieli ja silti samaan aikaan jaetaan tämän tästä ehdollista ehdollisen päälle sillä perusteella että vankilassa pito maksaa liikaa. Opiskelijan on pakko tässä maassa vuokrata itselleen asunto, vaikka voisi asua vanhemmillaan, koska vanhemmilla asuminen tietäisi tulon menetyksiä. Tämä on vain jää vuoren huippu. Mikseivätköhän nämä todelliset vaikuttajat puutu näihin seikkoihin, tai ole jo puuttuneet ennen niitten syntymistä. Jos eduskunnassa joku järkevä tekee aloitteen, tai ehdotuksen hänet tyrmätään, koska sehän saattaisi tietää ehdottajan puolueen suosion kohoamista ja suurien puolueiden äänestäjien vähenemistä. Näistä seikoista johtuu ilmeisesti ilmiö Halme, mutta mielestäni hän kyllä tuo töppäilyistään huolimatta väriä eduskuntaan lausuntoineen.
Sitä ei kyllä tule tapahtumaan heti hetkeen että vaaleihin mentäisiin puhtain eväin.
Eduskunta äänesti suomen kieltä vastaan!
Perussuomalaiset tekivät lausumaehdotuksen eduskunnalle seuraavasti:
"Eduskunta edellyttää valtioneuvoston toimivan siten, että suomen kielen asema unionin virallisena kielenä turvataan pysyvästi perustuslakisopimuksen säädöksellä." Eduskunta *hylkäsi* esityksen äänin 162-13 !?
Ei ole ihme, että YLE taas pimensi ruudun Perussuomalaisten puheenvuoron aikana.
Ihmisten tarvitsee saada tietoa kaikista näistä maanpettämisistä! Suomalaisten täytyy tietää, mitä siellä Mannerheimintien hullujen huoneessa oikein tapahtuu!
---
Tässäkö oli sitten hyvä esimerkki
"normaalien SUOMALAISTEN" päätöksenteko
taidosta?!!!
MITÄÄ!?
siinä sulle sitten