eli ekaa kertaa lähös damiin...
kaverin kans 5 päivää hermolomaa..
eli oisko kellään tietoa hotelleista ja hostelleista???
uskaltaaks niis yhteis majotus paikois nukkuu ettei kukaan tuu ryöstä ja tapa.
hotellin/hostellin pitäis olla lähellä punaisten lyhtyjen aluetta ja edullinen ja tietty turvallinen.. paljonkohan 1-5 yötä maksaa 2 henkilölle???
sanokaa jotaa hyvien hotellien/hostellien nimiä ja kokemuksia niistä.. hauskaa pitäisi pitää ja kunnolla!!!
Damiin matkalla.. tietoa hostelleista/hotelleista???
4
1096
Vastaukset 4
- yyz
Moi,
muutama vuosi sitten olin tällaisessa paikassa: http://www.bulldog.nl/, hostelliksi tosin aika kallis, mutta sijainti juuri siellä missä pitääkin.
Syyskuussa olisi tarkoitus majoittua tänne: http://www.hotelgroenendael.com/, halpa ja aivan ytimessä. Varaus on tehtävä soittamalla.
Dormit ovat mitä luultavimmin turvallinen valinta. Hauskan pitäminen Damnissa ei ole vaikeaa, mahtava paikka!
T: Esa- kikk
Niin oisko jollain vielä lisää infoa noista yhteismajoitus mestoista, taikka sitten vaan muuten tosi halvoista motelleista/hotelleista tai muun tapaisista! mistäs noita dormeja voi bongailla?
- Steffo
kikk kirjoitti:
Niin oisko jollain vielä lisää infoa noista yhteismajoitus mestoista, taikka sitten vaan muuten tosi halvoista motelleista/hotelleista tai muun tapaisista! mistäs noita dormeja voi bongailla?
www.hostelworld.com
- Steffo
Pojan kanssa asuttiin yhdessä asuntolaivassa nimeltä Vita Nova (www.botel.org) Oikein mukava ja rauhallinen paikka, ei tosin ihan keskustassa. Maksoi jotain 25 euroa yö/nuppi. Hyvä aamiais- bufee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581456Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️1041215Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551043Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞42866On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837- 55797
- 72752
- 47695
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.178677- 43671
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä38660Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199628Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30607Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus105573Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen62554- 201554
- 106518
- 35511
- 40496
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492