Miksi miehel on alkanut kestämään pidempään se orku tuleminen? Ennen sil tuli nopeammin. Ei ne kyl varmaan tietääkseni pysty pidätellä sitä! Mahdoton ajatus
miksi mies ei saa enään nopeammin??
olematon nimmari
61714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No syitä voi olla monia mutta ikähän varmaan voi vaikuttaa asiaan. Mutta kyllä se jolla on kova itsehillintä kestää aika hemmetin kauan vaikka millainen käsittely olisi.
Kuten edellinen sanoikin niin ikä ja itsehillintä. Ja mitä pidättelemiseen tulee niin oikeastaan se on hyvin helppoa. Ei itsellä tulis mieleenikään laueta ennen kuin nainen on saanut riittävän monta orgasmia... On paljon helpompaa pidätellä ja odottaa että nainen lauke kuin laukeamisen jälkeen alkaa naista suullaan tyydyttämään ;)
Miesten orgasmin, laukeamisen pidättäminen johtaa usein siihen, että niin ihanalta tuntunut rakastelu alkaa olla pelkkää jyystöä. Lopulta nainen odottaa tuskissaan, milloin se mies tajuaa lopettaa. Limaakalvojen rikkoutuminen voi aiheuttaa tulehduksen, jonka paraneminen voi viedä jopa yli viikon. Järki päähän!
Mitä enemmän miehet ovat katselleet seksifilmejä, sitä selkeämmin kaikki otteet on suoraan sieltä plagioituja, kuten tämä pakonomainen jyystö. Toinen on kuvitelma peppuseksin autuaaksi tekevästä olemuksesta!
Pystyykö muka mies pidättelemään orkkuansa?
Kyllä pystyy. Ja usein joutuukin jos haluaa naisen tyydyttää.
Jos jyystämiseksi menee niin mulla ainakin menee koko mielenkiinto touhuun ja ei mua edes huvita laueta. Sen voi lopettaa silloin samantien. Ja mun mielestä mitä hyvään seksiin tulee niin naisen kuuluu antaa selvä merkki kun hän on tyydytetty ja on miehen vuoro nauttia. En tarkoita että se pitäisi olla naisellisen tyly "Tuu jo" yms vaan toimivin ratkaisu mun mielestä on että nainen rohkaisee miestä keskittymään itsensä esim kuiskaamalla että "tuntui mahtavalle" tai yksinkertaisesti vaihtamalla "aktiivivaihteen" päälle. Samoin nainen ei aina edes halua laueta niin sekin on ihan hyvä tuoda heti alkuun esiin ettei mene turhaksi jyystämiseksi... Ainakin omaassa suhteessa tuo toimii oikein hyvin ja seksielämämme on molemmin puolin kunnossa.