Kunta jossa johtajat ja päättäjiksi päässeet voivat olla kunnan asukkaiden kanssa täysin eri mieltä eikä kuntalaisten mielipiteistä tarvitse juuri välittää(esim.logistiikkakeskus).Ovat ilmeisesti muuttamassa pois kunnasta kun oma kausi päättyy.
Pirkkala
5
713
Vastaukset
- kunnan.....
...päättäjätajattele kuule kokonaisuutta, elinkeinoelämä todellisuudessa ne markat, sori siis eurot tänne kuntaan tuo. Et kyllä kuule idea on ihan helvetin hyvä, se on tietysti valitettavaa, jos se tulee sinun asuntosi lähelle, tahi lohkasee maistasi osan.
Kokonaisuus kuitenkin ratkaisee, että tämä kunta tulee pärjäämään yksittäisenä ja ennenkaikkea omana kuntana tai kaupunkina jatkossakin, eikä liitetä johonkin naapuriin.
Ja eiköhän se kuitenkin ole todellisuus, että suurin osa tämänkin kunnan suurimmista yksittäisistä veronmaksajista on yrittäjiä!!
Että mietippä pikkasen, ennen kun seuraavan kerran asiasta mainitset.- ääliö tähänkin
alkuperäiseen vastasi.Minkälainen on asukkaan kannalta kunta, joka toimii vain tällä periaatteella, eli ajattelee vain elinkeinoelämän tarpeita.
- vastaa.....
ääliö tähänkin kirjoitti:
alkuperäiseen vastasi.Minkälainen on asukkaan kannalta kunta, joka toimii vain tällä periaatteella, eli ajattelee vain elinkeinoelämän tarpeita.
kuten sanoin, ei todellakaan ajattele vain elinkeinoelämää, eiköhän kuule monessa kohtaan ajattele tavallista tallaajaa. Mikä on sitten raja milloin pitää ketäkin ajatella on todellakin häilyvä. En tiedä ymmäsittekö etten ole sen paremmin elinkeinoelämän, kun tavallistenkaan tallaajien puolella, vaan ajattelen asioita pikkasen ilmeisesti laajemmalla ja pidempikatseisemmin, kun monet muut.
Onneksi tässä maassa on sananvapaus ja kaikki saavat esittää mielipiteensä.
Hyvää kesää vaan kaikille!!
- Kuntalaiset
Pirkkalan kuntalaiset taas yrittävät tyrkätä logistiikkakeskuksen Lempäälän puolelle. Onhan sielläkin luontoa, joka keskuksen myötä tuhoutuisi. En ymmärrä mikä idea siinä on. Paitsi tietysi saada logistiikkakeskus pois omista nurkista.
- ripa rapa
niin onhan täällä koivisto ja harisiala häärännyt jo tarpeeks paskaa. kai se pakka on jo kunnossa kun kukaan ei tutki korruptiota.on viisas aika siirtyä syjään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908