tampereen ilta haisee

olimme avopuolison kanssa, lauantaina syömässä hyvässä raflassa ja illan päätteeksi päätimme tehdä pienen kävely lenkin! keskustori. kosken"padonpäältä" rantaa pitkin koskikeskuksen kautta laukontorille,,,, niin HYI HELVETT.... minkäläista porukkaa.. hemmetinmoinen kusen ja yrjön haju hämeensillan alla... ja joka puolella roskaa ja kusta ja oksenusta!!! kello oli vasta 21-22 miten voi ihminen olla sika! siis se sillan alunen ja lähitienoo haisi tosi kammottavalta!

onko se aina sellainen kusipaikka
7592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Etsisivät suojasemman puskan. Tuleepa itelläki noin kerran kuussa pissittyä puskaan ku ei kotiin asti kerkii. Yleiset käymälät epähygieenisiä ja "kalliita", tai hölmöähän se 30 snt-1 e vessasta maksaa, kun puska palvelee ilmaseksi. Pitää vain valita puskansa huolella ettei tuu sakkoja tai kukkaan muukaan näe.

Äänestä

sellaisia ovat ne tulevat veronmaksajat.

Äänestä

paukkua iltakävelyllä.ei tule toistumaan.menen kotiin pyntylle istuksimaan,kun ilmaa alkaapi tulla.

Äänestä

Kesällä lämmössä hajut voimistuvat sikailun keskellä. Sauna open ja tammerfest ym. juhlat vielä lisäävät entisestään väkimäärää.

Vältän joskus viikonloppuja ja isojen juhlien jälki tilaa. Muutenkin hajut mahdollisia.

Siisteys, milloin sitä oli? Viikolla tai vkloppu alkuilta milloin viitsii vielä kävellä tuolla. =)

Sellaista

Äänestä

kuseksia juuri kalliilla kunnostetuille kulkuväylille kaupunkimme keskustassa. Yhtä ihanaa kuin heitellä roskia, sotkea, repiä ja rikkoa hienoksi laitetuissa puistoissa. Vielä ihanampaa on varmaa piirrellä ja maalailla juuri remontoitujen rakennusten seiniä.

Kuka sitä nyt vanhoja tönöjä ja valmiiksi sotkettuja ja ankeita ympäristöjä haluaisi sutata ja saastata.

Äänestä
  • joku täällä löytää siitäkin jotain hyvää ja puolusteltavaa, on nää niin ääliöitä. lue aiempia niin niissä puolustellaan aivan päivänselviä rikkomuksia ja törkeyttä.


    Miksi joku puolustaa idiootteja ja heidän tekemisiään?

    Holhousyhteiskunta ja sosiaaliämmät lässyttää ilman aivoja.

    Äänestä

koskenrannassa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kammottavalta kirjoitti:

olimme avopuolison kanssa, lauantaina syömässä hyvässä raflassa ja illan päätteeksi päätimme tehdä pienen kävely lenkin! keskustori. kosken"padonpäältä" rantaa pitkin koskikeskuksen kautta laukontorille,,,, niin HYI HELVETT.... minkäläista porukkaa.. hemmetinmoinen kusen ja yrjön haju hämeensillan alla... ja joka puolella roskaa ja kusta ja oksenusta!!! kello oli vasta 21-22 miten voi ihminen olla sika! siis se sillan alunen ja lähitienoo haisi tosi kammottavalta!

onko se aina sellainen kusipaikka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu