Eli autona toimii varaosiksi myytävänä oleva 80-luvun alkuvuosien mallinen Micra ja siitä pitäisi saada tuulilasi irti. Hoituukohan tuo kuinka monen mutkan takaa?
Tuulilasin irrotus itse?
5
1095
Vastaukset
- keino
on leikata esim. mattoveitellä tiiviste pois mikäli ei tiivistettä tarvitse! Helppo ja nopea tapa mutta toki tiiviste menee pilalle!
sitroen kirjoitti:
homma tiivistettä tuhoamattakin. Pitää vaan viitsiä itsekin jotakin...
Rikki menee lasi, jos yrittää tiivisteen säästää...
Liian tiukka tiiviste näissä viimeisissä ennen liimalaseja, joko tiiviste tai lasi on tuhottava...
Joissain 70-luvun autoissa tiiviste vielä oli löysempi, lasin sai irti tiivistettä hajottamatta, tosin sellainen tiiviste helposti myös vuoti...M1978 kirjoitti:
Rikki menee lasi, jos yrittää tiivisteen säästää...
Liian tiukka tiiviste näissä viimeisissä ennen liimalaseja, joko tiiviste tai lasi on tuhottava...
Joissain 70-luvun autoissa tiiviste vielä oli löysempi, lasin sai irti tiivistettä hajottamatta, tosin sellainen tiiviste helposti myös vuoti...lähtee uudemmastakin tuhoamatta mitään. Kokemusta on!
- miten se lähtee?
sitroen kirjoitti:
lähtee uudemmastakin tuhoamatta mitään. Kokemusta on!
Jos kerran on kokemusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M507153Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1173882Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463826Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e582142Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn462097KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492012Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka341955Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21852Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj341505- 791309