mikä asento autofellatio?

irene cara

siis luin vaan jostain seksiartuikkelista mutta siinä ei selitetty asiaa.

13

7713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietää

      sieltä lainattua:
      Autofellaatio

      Autofellaatio on eräs itsetyydytyksen muoto, jossa mies pystyy stimuloimaan suullaan omaa siitintään. Autofellaation edellytyksinä on taipuisa selkäranka ja riittävän pitkä siitin. Riittävä taipuisuus voidaan saavuttaa fyysisellä harjoituksella. Myös ennen autofellaatiota tehtävä venyttely auttaa paljon. Kinseyn tilastojen mukaan alle prosentti miehistä pystyy nuolemaan tai imemään siitintään. Eläimet näyttävät harjoittavan autofellaatiota usein, mutta kyse on yleensä sukuelinten puhdistamisesta eikä itsetyydytyksestä.

      • kuskilta

        tauolla, takapenkillä sapokassa. Se oli autofellaatio.


    • mumssi

      Mäkin huomasin saman sanan tänää ku luin Ron Jeremyn haastattelua :D aloin kyllä minäkii pohtimaan et mikähän se on.
      Ja siinä siis Ron Jeremy kertoi et on itse pystynyt samaan ennen kuin maha alkoi kasvaa >:D

    • Anonyymi

      https://en.wikipedia.org/wiki/Autofellatio#/media/File:Autofel.svg
      Kuvasta näkee mitä sana tarkoittaa. Asentovariaatioita on useampia, paras on ehkä se missä niska on lattialla tai sohvalla ja jalat ylöspäin koska siinä sperma tulee suuhun painovoimaisesti.. Autofellaatiohan kirjaimellisesti tarkoittaa sukuelimen stimulointia omalla suulla mutta yleensä tavoitteena orgasmi ja siemensyöksy. Ja kiimaisimmat syök syttää ne siemenet suuhunsa nieltäväsi. Jotkut naiset ovat myös kiinnostuneita näkemään tuollaisen näytöksen.

      • Anonyymi

        Voihan hitsi vie kun tuossa itsekin onnistuisi, että olis noin notkea ;-)
        mutta kun ei vaan oo :(


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voihan hitsi vie kun tuossa itsekin onnistuisi, että olis noin notkea ;-)
        mutta kun ei vaan oo :(

        Se on juurikin näin ;)


    • Anonyymi

      Saattaahan ne jotkut naiset vaikka kiihottua kun näkevät miten mies laukeaa omaan suuhunsa ja nielee spermansa.

    • Anonyymi

      Jos hyvin menee tuossa jalat ylhäällä asennossa niin ainakin ensimmäiset mällit tulee myös painevoimaisena. Mikäli suuntaus hyvä niin nielun puolelle suoraan. Ei tarvitse maistella, senkun vaan nielee.

    • Anonyymi

      Teini-iästä kolmekymppiseksi asti tuo onnistui. Enää ei onnistu ainakaan ilman harjoittelua.

    • Anonyymi

      Te kenellä on puoliso, naispuolinen siis niin onko naisenne tietoinen tästä hobbystä?
      Jos tietää niin miten suhtautuu?

      • Anonyymi

        Nuorena silloinen tyttöystävä halusi saada selville onnistuisiko minun ottaa itseltäni suihin. Onnistui. Halusi sen jälkeen ottaa minulta yhdessä suihin monen monta kertaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nuorena silloinen tyttöystävä halusi saada selville onnistuisiko minun ottaa itseltäni suihin. Onnistui. Halusi sen jälkeen ottaa minulta yhdessä suihin monen monta kertaa.

        ex-tyttis näki myös samalla avoimen anukseni haki vibransa työnsi sisääni tulin heti oli kiimaisia aikoja


    • Anonyymi

      Melko vapaamielisiä tyttöystäviä

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      89
      9299
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5829
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      147
      5172
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      12
      5013
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      38
      4198
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3509
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      58
      3444
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      110
      2831
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2811
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2790
    Aihe