tomtom one 3rd alkoi pitämään ääntä

päivitin tomtom one 3rd skandinavia ensimmäistä kertaa ja päivityksen jälkeen selvää korkeaa ininää ääntä,kuule selvästi puolen metrin päästä??

joku vois tarkistaa oman
1342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ettei vaan ota häiriötä mistään auton kajareista tai radiosta jos navi on lähellä niitä tai tietokoneesta.
Kokeile säätää äänen voimakkuutta vähän pienemmälle tai muuttaa navin paikkaa jos mahdollista, niin saattaa ongelma poistua.
Lähinnä tarkoitan että kyseessä voisi olla ns. "kiertoääni" -ongelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivityksen jälkeen kirjoitti:

päivitin tomtom one 3rd skandinavia ensimmäistä kertaa ja päivityksen jälkeen selvää korkeaa ininää ääntä,kuule selvästi puolen metrin päästä??

joku vois tarkistaa oman

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu