On se öykkäri

http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Vanhanen kulkee vielä vuosia jättipäästöisellä autolla/1135231607604
181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vanhanen on kova poika antamaan "hyvän elämän" ohjeita muille. Itse hän ei ainakaan niitä noudata, kuten linkkisi vääjäämättömästi kertoo.

Lisäksi Vanhanen lentelee tiuhaan ihan turhissa tilaisuuksissa. Kaikki tietävät, miten lentomatkailu tuhoaa ilmakehää.

Muinoin Vanhanen paasasi ydinperheen onnesta omakotitalossa metsässä. Noh, avioliitto hajosi, pääosin asumatonta ökyomakotitaloa lämmitettiin yötä päivää, ex-vaimo uutta asuntoa muualla, sitten natinatia netistä hankitun Ruususen kanssa ja paperirullan heittoa vanhempaa ukkoa taajaan vaihtavan puolueloikkarin kanssa terveyskeskuksessa.

Että sellainen "johtaja" tällä kertaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saqittarius kirjoitti:

http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Vanhanen kulkee vielä vuosia jättipäästöisellä autolla/1135231607604

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu