Mies vei vaimonsa karjanäyttelyyn. He saapuivat laaksoon sonnien taloon. Ensimmäisen sonnin talliaitauksessa oli kyltti:
"Tämä sonni on paritellut 50 kertaa viime vuonna." Vaimo kääntyi miehensä puoleen ja sanoi, "Hän paritteli 50 kertaa viime vuonna, eikö olekin mukavaa!"
He etenivät seuraavan sonnin luokse ja sen kyltissä luki: "Tämä sonni on paritellut 65 kertaa viime vuonna." Vaimo kääntyi miehensä puoleen ja sanoi, "Tämä sonni on paritellut viime vuonna 65 kertaa. Se on yli 5 kertaa kuussa. Sinä voisit oppia tältä jotain."
He etenivät viimeisen sonnin luokse ja sen kyltissä luki: "Tämä sonni on paritellut 365 kertaa viime vuonna." Vaimon suu leuka putosi ja hän sanoi, "VAU! Se on paritellut 365 kertaa viime vuonna. Se tekee KERRAN PÄIVÄSSÄ. Sinä voisit todella oppia tältä sonnilta.
Mies ei kestänyt enää ja kääntyi vaimonsa puoleen ja sanoi, "Kysy siltä, että tekikö se sen 365 kertaa saman lehmän kanssa."
Paritellen kohti kesää ;)
Sonni 112
1
771
Vastaukset 1
- Anna-Maria 72
mmmmm ja nam :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va4431731Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan951156Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.94960Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä63889Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt49798Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka43793Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K11773- 123763
- 60740
- 39739
- 61707
En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o37637- 50626
- 45577
- 34575
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95562Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49557- 92556
- 52546
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain85518