Kyllä kiinalaiset osaavat,,,,,

Kiinassa on verkostomarkkinointi sallittua! On ollut jo sitä yli kymmenen vuotta. Maailman suurin verkostomarkkinointiyritys on nimeltään Tiens ja listattu NASDAQ:issa ja Kiinan valtio omistaa siitä 30%.
http://www.tiens.com/tiens/group/en/index.htm
Mutta täällähän aina kirjoittavat nämä tyhmät amikset olettamuksiaan vastoin parempaa tietoa.
3439
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllähän verkostomarkkinointi on ihan tehokas järjestelmä tietyissä tilanteissa - täällähän pääsääntöisesti keskustellaan erilaisista huijauksista ja pyramidipeleistä, koska niistä riittää enemmän puhuttavaa. kait?

voisi verrata siihen että suomi24:n yrittäjyys-palstalla puhuvat yleensä sellaiset yrittäjät jotka ostelevat tavaraa halvalla netistä ja myyvät eteenpäin huutonetissä ja pitävät autotallia varastonaan ja vastaavat.. on toki suomessakin yrityksiä joilla on tuhansia työntekijöitä ja joiden liikevaihto pyörii vähän eri tasolla kuin autotallifirmojen, mutta ei sellaisten yritysten "yrittäjät" täällä paljon paskaa jauha. eikä niistä yrityksistä niin tuolla palstalla näinollen puhuta..

Äänestä

Eikös verkostomarkkinointi tarkoita käytännössä tuotteiden myyntiä eri tilaisuuksissa?
Eri kulttuureissa sellaiseen suhtaudutaan eri tavoin. Täällä pohjolan perukoilla ei välttämättä luoteta tuotteisiin, jotka on tilattu jostain, testattu jossain "luotettavassa laporatoriossa" ja ovat jossain huippu suosittuja.
Kiinasa kai suhtaudutaan näihin juttuihin varmaan vähän eri tavalla.
Voin olla tietysti väärässä?? Mutta näin luulisin asian olevan.

Äänestä
  • ei salli samanlaista toimintaa, kuin verkostopyramidit toimivat vaikka suomessa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Chiung-sung kirjoitti:

Kiinassa on verkostomarkkinointi sallittua! On ollut jo sitä yli kymmenen vuotta. Maailman suurin verkostomarkkinointiyritys on nimeltään Tiens ja listattu NASDAQ:issa ja Kiinan valtio omistaa siitä 30%.
http://www.tiens.com/tiens/group/en/index.htm
Mutta täällähän aina kirjoittavat nämä tyhmät amikset olettamuksiaan vastoin parempaa tietoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu