Motor-talk palstalle on ilmestynyt "tietoa" IS faceliftistä.
- faceliftin toimitukset alkavat Saksassa 14.11.2008
- Uudelleenmuotoiltu etupuskuri, etusäleikkö ja etusumuvalot
- Vilkut peileihin
- Uudelleenmuotoillut takavalot
- Keskikonsolin väriä muutettu, uudistuksia ilmastoinnin suuttimiin, Sport-mallin verhoilu vakioksi perusmalliin.
- VDIM vakioksi kaikkiin malleihin, EU-kulutukset laskevat mallista riippuen 0,1-0,3 litraa.
- Uudistettu jousitus, ohjaus ja käsivaihteisto. Voimansiirron äänieristystä parannettu.
- Luxury-malleihin Smart Key-älyavaimen tilalle Lexus LS-mallista tuttu Lexus Card-avain joka on luottokortin oloinen ohut läpyskä (eli sopii hyvin lompakkoon).
Tässä hyvä kuva (Lexus Card vasemmalla ja Smart Key oikealla):
http://farm1.static.flickr.com/99/260636889_263b45bb64_m.jpg
- Pari uutta ulkoväriä
http://www.motor-talk.de/forum/hier-lesen-is-modellaenderungen-modelljahr-2009-t1886047.html
Huom. Tämä perustuu vain tuohon kirjoitukseen tuolla saksalaisella palstalla. Pitääkö paikkaansa vai ei jää nähtäväksi..
IS facelift huhuja
7
711
Vastaukset
- myöskin...
IS300-malleista tutut "Lexus takalamput"?:
http://pictures.topspeed.com/IMG/crop-460x331/lexus-is3 00-001_5w.jpg
Onko tulossa myöskin nykyistä tilavampi CrossSport-mallia?:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a b/Lexus-IS300-SportCross.jpg/800px-Lexus-IS300-SportCro ss.jpg - juhism82
Itteäni on alkanut ihmetyttää, että miksi esim. tässä lexus palstalla ruvetaan pohtimaan 3-sarjan faceliftia. Eikös se kuulu BMW-palstalle?
- bema300
juhism82 kirjoitti:
Itteäni on alkanut ihmetyttää, että miksi esim. tässä lexus palstalla ruvetaan pohtimaan 3-sarjan faceliftia. Eikös se kuulu BMW-palstalle?
300 sarjan BMW ja Lexus IS ovat kilpailijoita keskenään,jopa hinnoiltaan!.
- IS220d Sport.
tulee vakioksi takatasauspyörästön -lukot!,
- pedaalia
Mitä luulet tuleeko lukot? ;) Ei mahtane tulla enää. Vanhassa Sportissa oli (IS200) mut ne on menneen talven lumia. Taitaa nykyään elektroniikka "korvata" mekaaniset lukot. Näihin on jo siirrytty ihan muissakin merkeissä... Harmi sinänsä huvin kannalta mutta oisko turvallisuus kuitenkin tehtaiden ajatuksen taustalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108