Motor-talk palstalle on ilmestynyt "tietoa" IS faceliftistä.
- faceliftin toimitukset alkavat Saksassa 14.11.2008
- Uudelleenmuotoiltu etupuskuri, etusäleikkö ja etusumuvalot
- Vilkut peileihin
- Uudelleenmuotoillut takavalot
- Keskikonsolin väriä muutettu, uudistuksia ilmastoinnin suuttimiin, Sport-mallin verhoilu vakioksi perusmalliin.
- VDIM vakioksi kaikkiin malleihin, EU-kulutukset laskevat mallista riippuen 0,1-0,3 litraa.
- Uudistettu jousitus, ohjaus ja käsivaihteisto. Voimansiirron äänieristystä parannettu.
- Luxury-malleihin Smart Key-älyavaimen tilalle Lexus LS-mallista tuttu Lexus Card-avain joka on luottokortin oloinen ohut läpyskä (eli sopii hyvin lompakkoon).
Tässä hyvä kuva (Lexus Card vasemmalla ja Smart Key oikealla):
http://farm1.static.flickr.com/99/260636889_263b45bb64_m.jpg
- Pari uutta ulkoväriä
http://www.motor-talk.de/forum/hier-lesen-is-modellaenderungen-modelljahr-2009-t1886047.html
Huom. Tämä perustuu vain tuohon kirjoitukseen tuolla saksalaisella palstalla. Pitääkö paikkaansa vai ei jää nähtäväksi..
IS facelift huhuja
7
701
Vastaukset
- myöskin...
IS300-malleista tutut "Lexus takalamput"?:
http://pictures.topspeed.com/IMG/crop-460x331/lexus-is3 00-001_5w.jpg
Onko tulossa myöskin nykyistä tilavampi CrossSport-mallia?:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a b/Lexus-IS300-SportCross.jpg/800px-Lexus-IS300-SportCro ss.jpg - juhism82
Itteäni on alkanut ihmetyttää, että miksi esim. tässä lexus palstalla ruvetaan pohtimaan 3-sarjan faceliftia. Eikös se kuulu BMW-palstalle?
- bema300
juhism82 kirjoitti:
Itteäni on alkanut ihmetyttää, että miksi esim. tässä lexus palstalla ruvetaan pohtimaan 3-sarjan faceliftia. Eikös se kuulu BMW-palstalle?
300 sarjan BMW ja Lexus IS ovat kilpailijoita keskenään,jopa hinnoiltaan!.
- IS220d Sport.
tulee vakioksi takatasauspyörästön -lukot!,
- pedaalia
Mitä luulet tuleeko lukot? ;) Ei mahtane tulla enää. Vanhassa Sportissa oli (IS200) mut ne on menneen talven lumia. Taitaa nykyään elektroniikka "korvata" mekaaniset lukot. Näihin on jo siirrytty ihan muissakin merkeissä... Harmi sinänsä huvin kannalta mutta oisko turvallisuus kuitenkin tehtaiden ajatuksen taustalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1116808Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26094678Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243074Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1351292- 471245
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.116978Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi49892Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e32861Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50844Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27833