Jumantsuigeli kun pääsee vanhempiin civiceihin sisään helposti ilman avainta. Cd-soitin oli lähteny käveleen ja murtojäkiä ei juuri näy. Pirun mukavaa.
Helpsoti pääsee sisään..
Honra
2467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mullekkin, perhana rikottiin lukko kaivettu koko lukko pesä pois kahva väännetty ovia myöten solmuun samoin katossa monta painaumaa kun on vissiin jollain sorkkaraudalla yritetty päästä sisään kyllähän ne sinne pääsikin kun soitin lähti kaukosäädin ja virta lukkokin viety auto kuitenkin jäi mutta on vähän huonossa hapessa ei ollu civic vaan Prelude kysessä.
Eli tosi mukavaa...
Täytyykin tässä hankia hälärit ja tanko lukko ja pyörä lukko ja ketjulla vielä koko auto puuhun kiinni,vartija viereen ja kymmenen valvonta kameraa.
Siihenhän tää maa on menossa pitää VALVOA kaikkea jos haluu ett pysyy tallessa/ehjänä.
Omaan Accordiin ei niin helposti menty: ensin repsikan lukkopesä kappaleiksi, sitten kuljettajan ovenkarmi tiivisteineen ja listoineen solmuun jonka jälkeen ikkuna rikki. Soitin lähti. Kiinni jäätyään oli tunnustanut että heitti soittimen roskiin koska ei saanut sitä ilman turvakorttia toimimaan. Vakuutus maksoi kulut, mutta mieliharmia ja kulutettua aikaa ei korvaa mikään. Ja tuskin koskaan tulen siltä säälittävältä narkomaanilta mitään saamaan.