Missä muodossa tuollaiset karate-treenit yleensä sovitetaan kalenteriin, eli kuinka monta kertaa viikossa harjoituksia on ja näin päin pois, vai ovatko ne kurssimuotoisia vai miten on asian laita? Voisiko joku tietoinen valaista minua, kiitos.
LIsää kysymyksiä!
jojojojoj
2
531
Vastaukset
- Murjaisija
Yleensä tunnin treeni vain 2 tai 3 kertaa viikossa. Ja kun iso osa tuosta on vähemmän liikunnallista asennosta lyömistä tai salin harppomista päästä toiseen... noh, se näkyy useimmiten vähänkään 20 vuotta vanhempien keskikehosta.
- MarkiisiDeFuckingÅmÅl
alkeiskurssilla on treenit 2 kertaa viikossa. Sitten kun saa ensimmäisen vyön (tyylisuunnasta riippuen voi olla esim keltainen tai sininen), niin voi käydä yleisissä treeneissä vaikka joka päivä... tai kerran viikossa... ihan miten itselle sopii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25045426Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3511284Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21810924Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369741Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858558Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2326554Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 401817
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261550