Hävettää

poika91

Mulla on yks ongelma. Mulla on rinnat. Eikä mitkään karvaiset miesrinnat, vaan sellaset mitä naisilla on. Myös peräni on pyöreä kuten naisilla. Yritän piilottaa tämän kaiken vaatteiden alle, mutta stressi on kova. Muuten näytän samalta kuin ikätoverini, eikä löysissä vaatteissa minun muotojani ei huomaa.

Käytän rintaliivejä, koska rintani (75B) heiluisivat muuten vapaana ja näkyisivät esim juostessa vielä selvemmin. Yläasteella rinnat eivät häirinneet, olivat vielä pienet silloin. Pelottaa vain, että joskus joku näkee olkaimeni tms. ja sana leviää.

Tämän takia en uskalla aloittaa suhdetta yhden tytön kanssa. Pelkään, että hän jättäisi minut, kun saisi tietää rinnoistani. Rinnoistani ei tiedä kukaan.

Mitä minun tulisi tehdä? Kaikki vinkit, ajatukset, mielipiteet ovat tervetulleita.

4

1014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuulostaa

      aika kiusalliselta ongelmalta. Mitäpä jos kävisit juttelemassa lääkärin kanssa asiasta?

    • Luin jostain

      ihan vasta tuollaisesta ongelmasta, on kai verraten yleinenkin ongelma (et siis ole yksin ongelmasi kanssa). Mene koulun terkkarille ja pyydä apua, hänen tulee varata sinulle aika lääkärille. Jos hän ns kammottava noita-akka, voit soittaa terveyskeskukseenkin ja varata itse ajan, silloin kyllä joudut todennäköisesti odottelemaan viikkoja. Mutta vaivasi on hoidettavissa, kunhan vain ensin pääset lääkärille.

    • *****

      Kuulostaa omituiselta, 75B. Taidat olla aika hoikka poika, ku on noin pieni ympärys. Hoikilla pojilla ei yleensä ole rintoja. Tukevimmilla kylläkin. Ihanko itse ostit liivisi? Eikös äitee ole huomannu rintsikoita pyykkikorissa? : )

    • joten ei elämäsi

      tarvi pilalle mennä. Mene lekuriin ja hoida asia kuntoon.Tsemppiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      48
      6308
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      69
      4325
    3. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      48
      3875
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      21
      3256
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      197
      2980
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      40
      2702
    7. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2549
    8. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      20
      2546
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      153
      1546
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      325
      1508
    Aihe