Miten voi olla mahdollista

selvää rahastusta

Että pieni vetokoukku asennettuna maksaa paljon enemmän kuin uusi peräkärry ?

4

1026

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuomupelleilyä

      Helppo nakki. Modernin henkilöauton sähköt sen verran momutkaasia että siitä sähköpuolesta sitä hintaa kertyy = myös työtunneista.

      Selitä sää mulle, miten semmoone lerpattava muovikuomu voi maksaa yhtä paljon tai enempi kuin kärri? Kun raaka-aine on maailman halvinta, ja rakenteessa ei tekniikkaa ollenkas.

      Mut eiköös tällä palstalla aina ihmetellä ett mites kärri voi maksaa niin helevetin paljo? Niitä kuulemma myyrään 200 % katteella?

      Pitäs vaatia lakihin muutos, että kansalaisen perusoikeuksiin kuulus ilmaanen vetokoukku ja sen ilmaanen asennus, ja kärri kaupan päälle, niinkuus kylkiäisenä.

      On se totta että kaikki on pelkkää rahastusta. Eikös sun autoskin jotaan maksanu? Kyllä siinäkin haisi rahastuksen maku pahemman jälkihin.

    • Maksaa enemmänkin?

      Millainen on pieni vetokoukku? Minun tietääkseni niitä on vain yhtä kokoa. Siis henkilöautoihin.

      • tosi ylpeä

        letkautuksestasi.

        Ei koukun asennus ole välttämättä paha rasti uusiinkaan autoihin. Löytyy hyvät ohjeet ja valmiit johtosarjat -> parin tunnin työ, jos vähänkään pysyy tökalut kädessä.


      • helppo vaan ei helppoo
        tosi ylpeä kirjoitti:

        letkautuksestasi.

        Ei koukun asennus ole välttämättä paha rasti uusiinkaan autoihin. Löytyy hyvät ohjeet ja valmiit johtosarjat -> parin tunnin työ, jos vähänkään pysyy tökalut kädessä.

        No joo, saahan noita asennettua äijä kun äijä. Mutta aika usein tulee helevetillisiä ongelmia auton muun sähkövarustuksen kans, sen jälkeen kun se tutun tuttu on sen asennuksen tehny.
        Melkolailla autokohtanen juttu, ja koukkukohtanen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe