virheistä

Se joka ei tee koskaan virheitä ei tee mitään muutakaan.
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta mitä sanot kaverista, joka kirjoittaa kirjassaan, että huumehörhöille ja dokuille rikollisille pitää lisätä tuomioon 5 v extraa. Ja sitten sama kaveri kiistää omat rikoksensa. Ei pitäisi olla ehdoton muita kohtaan, jos ei sitten itse alistu omiin vaatimuksiinsa.
No, tulipahan yhdellä kertaa ja nopeasti nähtyä, mikä tapaus Halme todella on. Kyllä Tony-fanitkin sen tulevat pian tajuamaan, voi vähän kestää, koska ovat niin sokaistuneet "idolistaan".
Halmeen yksi virhe oli tuo tajuton populismi, siihen hän poliitikkona myös kaatui.

Äänestä
  • Tony ei oo huumehörhö. Dopingaineiden käyttö ei oo rikos. Tony ei vedä huumeita, näin on näreet. Täällä on kyllä sen sortin HERKKÄNENUJA liikkeellä heti kun Tony vähän kääntää kylkeä ja pieraisee heti ollaan helisemässä..hah hah! Tony keep going strong!

    Äänestä

  • huom! kirjoitti:

    Tony ei oo huumehörhö. Dopingaineiden käyttö ei oo rikos. Tony ei vedä huumeita, näin on näreet. Täällä on kyllä sen sortin HERKKÄNENUJA liikkeellä heti kun Tony vähän kääntää kylkeä ja pieraisee heti ollaan helisemässä..hah hah! Tony keep going strong!

    Kysymys onkin siitä, että herra Halmeen jäljiltä on löytynyt sellainen määrä doping-aineita, että ei voida käsittää asiaa muuten kuin ne ovat myytäväksi ja välitettäväksi. Se on rikos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomalainen kirjoitti:

Se joka ei tee koskaan virheitä ei tee mitään muutakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu