VEHO myi äskettäin ison erän "Citroën C3 1,4i Pack Vision"-autoja Stockmannin kanta-asiakastarjouskampanjalla.
Tarjous oli voimassa kesäkuun loppuun, tarjouksen tinkimätön hinta oli 11990€, tarjousaikana ja nytkin auton VEHO-listahinta on 13940 €.
Tarjousaikana VEHO suositteli Stockmann-kanta-asiakkuutta C3-ostajakandidaateille, joten kaikki saivat auton kuitenkin samaan hintaan, vai saitko sinä alennusta?
Oletkos ollut tyytyväinen autoon tai kauppaan?
Minä olen, ainakin toistaiseksi, nyt 1500 km jälkeenkin!
Tarjous oli voimassa kesäkuun loppuun, tarjouksen tinkimätön hinta oli 11990€, tarjousaikana ja nytkin auton VEHO-listahinta on 13940 €.
Tarjousaikana VEHO suositteli Stockmann-kanta-asiakkuutta C3-ostajakandidaateille, joten kaikki saivat auton kuitenkin samaan hintaan, vai saitko sinä alennusta?
Oletkos ollut tyytyväinen autoon tai kauppaan?
Minä olen, ainakin toistaiseksi, nyt 1500 km jälkeenkin!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ostin C3:n samasta kampanjasta.
En saanut alennusta.
Hyvin* menee.
>Tarjousaikana VEHO suositteli Stockmann-kanta-
>asiakkuutta C3-ostajakandidaateille, joten
>kaikki saivat auton kuitenkin samaan hintaan,
>vai saitko sinä alennusta?
Eiköhän kaikki saaneet sen Stockmann-kantaasiakaskortin "silver-class" edulla siinä sivussa jos alennuksen saanti siitä on kiinni. Itse ainakin pari vuotta takaperin sain näin Stockmann kortin josta on ollut aika vähän hyötyä mutta joku asiakasomistaja päivä on tullut saatua -10% alennusta Stockalta. Isoin pettymys on ollut ettei esi. huollot kartuta mitään Stockmann bonusta, eikä muutkaan tarvikeostot veholta.
on "bon" kuin "bueno", kun on ranskalainen eikä espanjalainen auto...
Ei edes valmisteta kummassakaan PSA:n Espanjan tehtaassa (Madrid ja Vigo) vaan ihan Ranskan Aulnayssa.
Auto meni vaihtoon kahden kuukauden ajojen jälkeen(2tkm). Autossani oli alusta asti kaikkea pikku vikaa, mutta ohjaus oli pahin ja vaarallinen, koska sen vetelyä ei saatu korjattua. Auto oli kyseisen vian takia kolmesti(yhteensä kuusi kertaa huonossa takuu huollossa kahden kuukauden aikana) huollossa ja mitään ei saatu aikaan. Ilmeisesti vetopyörästö oli vioittunut(kokeneemman asentajan mielipide). Tämä riitti ja auto lähti kiertoon.
heh heh
Tuollaisia vitsejä nuo rahattomat persaukiset pikavippiläiset vääntää. Ei niitä puolla edes vetopyörästöt. Roviolla olisi ennenmuinoin poltettu tällaiset mutta nyky yhteiskunta on sallivampi tällaisia aivovammaisia ja vähämielisiä kohtaan.
Totuus oli että tältäkin kaverilta oli auto haettu pois kun oli ensimmäinen osamaksuerä maksamatta. Ymmärrän nuo selitykset hyvin, niissä tuo tuttu nuotti.
Sellainen tuuliherkkä kinnerihän se c 3 on, kurviin kun ajaa, niin kallistuu kuin rättäri. Penkit on kuin pallon päällä istuisi. Pikkuvikoja matkanvarrella oli vähän perkeleesti, 85000km ja lähti meiltä kuin eräs tauti H:gin esikaupunkialueelta. Enpä kehu, vaan pisteestä a-siihen beehen se akan kiikutti. ja vielä tuossa henki pihisee, on vaan uuteen autoonsa tyytyväisempi, ja se alkaa A,lla.
autoa (Audi??, Alfa??) C3:een? Kai sitä pitääkin jotain eroa olla autossa jos hinta on 2-4 kertainen uutena hankittaessa. Käytetyissäkin voi taas laatu ja ongelmat vaihdella edellisten omistajien huolellisuuden tai huolettomuuden mukaan, kyllä niitä kalliimpiakin autoja pannaan ns. kiertoon vikojen takia. Niistä vain ollaan useimmiten hiljaa kun omalle kohdalle sattuu ja niin "premiumin" kierto jatkuu.
näyttää noita "kokeneempia" asentajia mielipiteineen piisaavan samoin kuin ammattitaidottomuutta huolloissa. Valitettavasti.
Sitä se on sanoi Elli ja kantoi tikulla ulos.
Meillä oli C 3 uudesta.. milloin pimahti tuulilasinpyyhkijöiden moottori, milloin oli jousi poikki, tuulilasi halkesi omia aikojaan yms. yms.. Tutuille ei kehdattu myydä. Piti viedä vaihtoon 250km päähän ettei heti tule vastaan. Katsastusmiehen kommentti etupään rakenteesta:"hengenvaarallinen". Onnea onnellisille C3 Citroenisteille tekemästänne valinnasta. Nauttikaa vauhdinhurmasta moottoritiellä, tai välttäkää niitä.
Hyvää se on, miljardi kärpästä ei voi olla väärässä.
autoa "katsastusmiehelle" näyttämään kun antoi noita asiaa tuntevia kommenttejaan?
C 3 vanhenee, vaikka sen möykyn uutena ostaakin, niin se vanhenee, eikä muija nyt ihan kuukaudessa sillä 84 000 km ajanut. Sama möykky, norsunpaska näkyy olevan edelleenkin. Muuten ihan tyyppivika se etujousien katkeilu. Meidän citicca jäi ostarin eteen könölleen. Onneks ei katkennut satasen vauhdissa, tai akkaa olis viety.
ymmärtää, että heti uutena alkoi sitä sun tätä pimahdella, oikeasti taisit ajaa sillä kuitenkin viitisen vuotta jona aikana kaikki nuo muistelmisssa mainitut jutut tapahtuivat. Vanhenee se auto kun auto vuosien kuluessa ja joidenkin käsissä enemmän kuin toisten.
Saan kolmosen elokuussa, mielenkiinnolla odotellen. Täällä on meille nautiskelijoille oma palsta http://www.citroen-foorumi.com/