Tiedoksi Pekka Sivoselle

Jos jollakin on vastuu, joka ilmenee johtotehtävän kautta, hänellä on oikeus korvata resurssi tarpeen tullen.

Jos Timpe on johtotehtävässä, etkä ole päässyt tavoitteeseesi tai olet osoittanut epälojaaliutta tehtävän antajaa kohtaa, niin missä on ongelma?
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

totuus, mutta mene silti itkemään muualle!
Hys, hys, menetkös siitä!

Äänestä
  • Niin mikä totuus sieltä tulee?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulosvastuu kirjoitti:

Jos jollakin on vastuu, joka ilmenee johtotehtävän kautta, hänellä on oikeus korvata resurssi tarpeen tullen.

Jos Timpe on johtotehtävässä, etkä ole päässyt tavoitteeseesi tai olet osoittanut epälojaaliutta tehtävän antajaa kohtaa, niin missä on ongelma?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu