Mitä mieltä olette Henkkamaukan lastenvaatteista? Kuinka monella ne ovat kestäneet mallikkaasti? Mua raivostuttaa, kun vaate rispaantuu ja nyppääntyy jo parin pesukerran jälkeen. Langat repsottavat, napit irtoavat jne...
Totuus ja mielipiteet
H&M lastenvaatteista
10649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Meikä on vaatettanu "aina" kaikki 5 lastani pääosin H&Mn vaatteilla.Ja ehkä silloin tällöin osuu kohdalle heikompilaatuinen vaate.Muuten olen kyllä todella tyytyväinen.Hinta-laatusuhde kohdallaan. :o)
Meillä henkkamaukat ovat pysyneet todella hyvin kuosissa, paljon paremmin kuin muut prisma-, citymarket-, halpishalli-vaatteet. Lapsi ehtii kasvaa vaatteesta ulos, ennenkuin menee käyttökelvottomaksi.
vaatetta on ollut jos ei nyt vauvasta vaariin niin melkein ja aina on kestäneet hyvin. Joku poikkeus on, mutta aina se jossain tulee se huonolaatuinenkin vaate ja aina sen on saanut vaihtaa pois. Määrän nähden todella harvoin kun vertaa vaikka johonkin kotimaiseen lastenvaatemerkkiin..
Ainoa huono puoli mallistosa on, että ns pienten lasten mallisto loppuu jo siihen 122cm ja jotakin on vielä 134 ja sitten ollaan niissä isompien lasten malleissa. Meillä kun on pitkä lapsi niin nuo isompien mallit ei ihan iske ekaluokkalaiselle..
Kokeileppa nettikauppaa.Musta netissä on kivempia ja tavallisempia lasten vaatteita enemmän kuin kaupoissa.Minäkään en pidä tosta typerästä "pissis"muodista lapsilla.Liian aikaisin tehdään lapsista aikuisia...
Mikä vika niissä isompien lasten vaatteissa on? Hello Kityn kuvako pitäisi olla joka puserossa?
Ensinnäkin lapsethan on ihan erilaisia jos kyse on vaikka kuudesluokkalaisesta ja ekaluokkalaisesta. Nimittäin siis kropan mittasuhteet yms. Ja harva kai laitta aihan samoja vaatemallejakaan vaikka kokohaarukassa 164cm joka on jo rippikoulun käynyt kuin ekaluokkalainen?
Kyse ei siis ole todellakaan kuosista vaan vaatteen mallista! Sama mikä on kiva pikkupissiksen päällä ei toimi askarissa tai ekalla koulussa..
Kyllä meillä vaan kestää H&M. Lastenvaatteetkin ovat kiertäneet kaverilta toiselle ja hyvässä kuosissa lähtevät aikanaan meiltäkin eteenpäin. Pesen 60 asteessa ja silitän ne.
ens kerralla kun ostat sieltä vaatteita niin vetäse ompelukoneella saumat uusiks ja nappeihin lisää lankaa niin kyllä kestää.
Minä olen tyytyväinen kyseisen firman vaatteisiin, sekä lasten että aikuisten. Kyllähän varmaan joka merkistä löytyy satunnainen huono vaate, jota joutuu käytön jälkeen korjaamaan vähän. Meillä on H&M:n vaatteet kulkeneet siskoni pojilta omalleni ja hyvin on siis kestäneet :)
Muistaakseni kahta H&M:lta ostamaani vaatetta olen tähän mennessä korjaillut (reilun vuoden aikana), toinen liukesi saumoista muutaman käyttökerran jälkeen, toiseen tuli sillä hetkellä reikä kun hälytin irrotettiin, ja sainkin vaatteen puoleen hintaan. Eli eipä paljon risoja vaatteita ole kohdalle sattunut.
ovat kestäneet! Olen kirppareilta ostanut H&M:n vaatteita ja ovat todella käyttökelpoisia olleet.
Vauva-aikana saatiin lahjaksi H&M:n bodyja ja olin todella positiivisesti yllättynyt! Kestivät paljon paremmin kuin Tutan tai äitiyspakkauksen bodyt.
Keväällä ostin jopa itse suoraan kaupasta tytölle H&M:n pupupaidan ja hyvin on kestänyt pesuja eikä pupukuva ole ollenkaan haalistunut tai muuten vahingoittunut.