Eilen talousuutisissa kerrottiin, että Sunilan tehdas olisi uhanalaisten tehtaiden joukossa. Onko loman jälkeen työntekijöillä enää asiaa töihin? Useampi kuitenkin yli 50-vuotias, jotka siellä työskentelee. Tyhjän päälle taitavat jäädä... Miten maksella asunto-, auto- ym lainaa?
Sunila lopetetaan?
uhanalainen tehdas
81420
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kohta voi myydä mersut sitten niitä tarvitseville.
siä oot typerä.
Rahaa on niin paljon et yks lysti pannaanko kiinne vai ei pääsishän sitte nauttimaan säästöistä ja päästelemään MERSULLA EUROOPPAAN ET EI MUUTA KUN KÖYHÄT KYYKKYYN Paperi Miehil on HILLOO
edessä on valitettavasti tehtaan sulkeminen. Tapahtuuko se vuonna 2008 vai 2009, on sitten eri asia.
muutkin.
Ei muutkaan työttömät lyhentele lainoja vaan elää varojensa (tulojensa) mukaan.
Sitä paitsi kymissä on halpa asua.
Olla enää asuntalainaa. Tai sitten karhunosa palkasta on viety Alvariin.
Sunila olis pitäny ajaa alas ekana!
olevien tehtaiden sulkeminen vaikuttaa myös alueen muuhun elinkeinoon: työttömäksi joutuvat harvoin investoivat mihinkään, hyvä kun ruokaan ja asumiseen rahat riittävät? Älkää siis iloitko asiasta: voi helposti kolahtaa omaan nilkkaan!