Rotex-öljysäiliön asennussarja

Tietääkö joku, että mistä voisin saada rotex-lasikuitusäiliöön asennussarjan? Olisi kiperä tarve?!

Kiitos.

T:Mikko Vuoto [email protected]
4748
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensinnäkään jos sinulla ei ole lupia ja pätevyyttä(jotka saa tukesilta tenttiä vastaan)et saa itse kytkeä sitä!Kysäsehän poltinasennus tai lvi-liikkeeltä.Saat asiaan tarkan selon.

Äänestä
  • Sen verran kyllä hoksasin itsekin, että kysyn sitä asennussarjaa lvi-liikkeestä. Rotexia vain ei olla tuotu Suomeen enää kymmeneen vuoteen (ainakin 2 lvi-liikettä niin väitti). Sen vuoksi ajattelin kysyä täältä, että jos joku tietäisi, että jonkun esim. kaverin, tai omalla takapihalla lojuu tällainen asennussarja.
    Enkä ole myöskään itse kytkemässä tätä.

    Äänestä

  • M.Vuoto kirjoitti:

    Sen verran kyllä hoksasin itsekin, että kysyn sitä asennussarjaa lvi-liikkeestä. Rotexia vain ei olla tuotu Suomeen enää kymmeneen vuoteen (ainakin 2 lvi-liikettä niin väitti). Sen vuoksi ajattelin kysyä täältä, että jos joku tietäisi, että jonkun esim. kaverin, tai omalla takapihalla lojuu tällainen asennussarja.
    Enkä ole myöskään itse kytkemässä tätä.

    Kyseinen säiliö ei tarvitse asennussarjaa vaan se tehdään 2" sinkityistä tai hapokkaista osista.Imupuoli taas kuparista ja senkin tekee säiliön asennus firma,näin ainakin meidän firmassa toimitaan!

    Äänestä

  • Putkimies 2 kirjoitti:

    Kyseinen säiliö ei tarvitse asennussarjaa vaan se tehdään 2" sinkityistä tai hapokkaista osista.Imupuoli taas kuparista ja senkin tekee säiliön asennus firma,näin ainakin meidän firmassa toimitaan!

    Kiitos viestistäsi. Ilmoitan asiasta eteenpäin. En varmaan ole osannut selittää asiaa tarpeeksi hyvin paikallisille "lvi-urakoitsijoille" tai jotain...

    Kiitos...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko Vuoto kirjoitti:

Tietääkö joku, että mistä voisin saada rotex-lasikuitusäiliöön asennussarjan? Olisi kiperä tarve?!

Kiitos.

T:Mikko Vuoto [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu