Onko kukaan ollut Lomamatkojen,Malésian kiertomatkalla :
- Penang 2 yötä – Cameron Highlands 2 yötä – Kuala Lumpur 4 yötä – Melaka 2 yötä – Penang 4 yötä.
Oliko mielenkiintoinen ja sujuiko kaikki muuten hyvin,kannattaako maksaa paritonnia hengeltä ?
Malesian kiertomatka
5
1674
Vastaukset
- matkasta
kun saat lennot helsinki - frankfurt (tai muu iso kaupunki) - kuala lumpur n. 600€. Hyvät hotellit maksavat n. 30€ / yö (2 henkeä). Air Asia lentää Malesian eri kohteisiin halvalla (kts. airasia.com).
Toki valmis retki on helppo hoitaa mutta jos on aikaa niin itse suunnittelisin matkan ja nauttisin vapaudesta ilman että opas hoputtaa vieressä.- lentää noin halvalla?
Jaa toki tietosi, minkä lentoyhtiön tarjouksia pitää ryhtyä bongaamaan jotta lennot irtoavat noin edukkaasti? Ryanilla Frankfurttiin? Millä jatkolento?
- ja sieltä lentoliput
lentää noin halvalla? kirjoitti:
Jaa toki tietosi, minkä lentoyhtiön tarjouksia pitää ryhtyä bongaamaan jotta lennot irtoavat noin edukkaasti? Ryanilla Frankfurttiin? Millä jatkolento?
niin johan löytyy. Toki hinnat ovat nousseet lentoyhtiöillä mutta edullisesti vielä pääsee!
- omatoimisesti
Olen käynyt noissa paikoissa ja Malesiasta pidän tosi paljon. Monikansallinen maa jossa kaikki sujuu hyvin. CH on vuorilla. Miellyttävän viileää. Voi patikoida mutta vain aamupäivällä. Illalla sataa joka päivä. Itse menisin omatoimisesti. Bussimatka 5h/matka jokainen väli noista paitsi Malakaan on lyhempi. Bussit nopeita, tasokkaita, luotettavia, halpoja.
- miettivät
Mietimme myös tuota Lomamatkojen reissua.
Kielitaito ja uskallus ei riitä ominpäin matkustamiseen. Onko matka kovinkin rankka?
Terveitä kyllä olemme, mutta ei loma saa olla liian uuvuttava. Olisi avartavaa nähdä monta paikkaa samalla reissulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028192Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885636Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282591Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592475Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81445Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa511285