Onko kenelläkään tietoa WARRIOR 43cc raivaussahasta? Kuka mahtaa olla valmistaja ?
Onko saha hyvä ? Kannattaako ostaa? Hinnalla se ei ainakaan ole pilattu 169 € !!
Raivaussaha ????
25
3402
Vastaukset
- gpj
Jos tuotteella on hintaa 1/4 oikeasti hyvästä laitteesta niin ei siltä voi mitään odottaa. Kyseessä lienee jokin Kiinassa valmistettu raivaussahan nimellä kulkeva lelu.
Oma neuvoni on, että leluja ei kannata työkaluiksi ostaa. - hommaan
Jos meinaat suorittaa mökkitien reunojen putsauksen ruohoista ja muutaman sormenvahvuisen
puun niin siihen se varmaan soveltuu, mutta silloin ei puhuta raivaussahasta.
Jos haet raivaussahaa, niin joudut pulittamaan
jo huomattavasti enemmän. Samalla saat koneeseen
sellaisen akselikoon, jotta siihen sopii
siimaleikkuri ja muita teräsysteemejä
eikä vain se mukana tullut. - viikate.
koska huolto ja varaosat voivat olla viiden vuoden kuluttua kiven alla , eli puhutaan kertakäyttökoneesta jotka ovat pitemmän päälle kalleimpia hankintoja.
- Anonyymi
Luultavasti ei ole nytkään mitään varaosia saati huoltoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luultavasti ei ole nytkään mitään varaosia saati huoltoa?
On osia ja on huoltoa mutta kukaan ei maksa huollosta 60e/h kun laite on 20e arvoinen.
- tulee käymään:
Saat tuolla puolisen tankkia röpöteltyä, ennen totaalista tilttiä. Varastoit vähän aikaa, viet sen kierrätyslavalle. Seuraava kävijä näkee sen ja vie kotiinsa. Revittyään itsensä narun kanssa täyteen sahaushikeen, hän päättää vielä tankata sen täyteen viimeisenä konstina...
- viperxz
käyttökokemuksia ei keltään vain vitsinvääntöä ja
ennakkoluuloa ja koska koneella on takuu täytyyhän sen jotenkin toimia - on tullut
viperxz kirjoitti:
käyttökokemuksia ei keltään vain vitsinvääntöä ja
ennakkoluuloa ja koska koneella on takuu täytyyhän sen jotenkin toimianähtyä vuosien varrella monenlaisia räpellyksiä, eli voisin lyödä pullakahvista vetoa ettei tämä laite tule kestämään paria kesää, eli neljää käyttökuukautta kauempaa ja sitten on jo takuu ummessa eli kone vietävä ongelmajätteen sekaan ja ostettava oikea raivaus-saha :)
- Anonyymi
Reilu 10 vuotta nyt päristelty tuolla laitteella ilman mitään suurempaa mitä nyt polttoainetta on pitänyt lisätä .nyt vasta on ilmennyt 1 huolto onkelma, bensaletkut pitäis vaihtaa, että se näistä halvemmista, aikoinaa tikkurilan honkkarista ostettu laite.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Reilu 10 vuotta nyt päristelty tuolla laitteella ilman mitään suurempaa mitä nyt polttoainetta on pitänyt lisätä .nyt vasta on ilmennyt 1 huolto onkelma, bensaletkut pitäis vaihtaa, että se näistä halvemmista, aikoinaa tikkurilan honkkarista ostettu laite.
Itselläni käytettynä hankittu ollut 5 vuotta ahkerassa käytössä, nyt alkoi kastelemaan tulpan eikä jaksa käydä tilaan kaasuttimeen kalvosarjan ellei auta niin romuksi. Aloituksen kirjoittajalle ei taida näistä vastauksista olla apua kun on aloitus vuodelta 2008, tuskin kukaan harkitsee viittätoista vuotta raivurin ostoa.
- Anonyymi
99€ on iso raivuri tokmannis myynnis, ostin 2 kpl
- Anonyymi
Aidoille sotureille valmistettu laite. Nimikin sen jo kertoo.
- Anonyymi
Ammattimiehillä pitää olla ammattikoneet !! :-D
- Anonyymi
Mikä merkki on seuraavan vedätysaloituksen aiheena ?
- Anonyymi
Mikä vedätysaloitus?
Sinäkö päätät, mistä aiheista täällä saa keskustella, häh? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä vedätysaloitus?
Sinäkö päätät, mistä aiheista täällä saa keskustella, häh?Aloituksessa olisi pitänyt mainita pyramiittiläpät!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloituksessa olisi pitänyt mainita pyramiittiläpät!
Pyramiittiläpät on aina hieno asia.
- Anonyymi
Kyseessä lienee sama kiinan laite jota jo löytyy kymmenellä eri merkillä eli sama juttu kuin kiinalaisten moottorisahojen kanssa, vain muoviosat ovat eri väriset !
- Anonyymi
Minkä värisillä muoviosilla palsta näyttäisi parhaiten aktivoituvan ??
- Anonyymi
Peräkammarissa voi aktivoida pippeliä. Äiti kertoo sitten miten sitä käytetään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Peräkammarissa voi aktivoida pippeliä. Äiti kertoo sitten miten sitä käytetään.
Ei kuulosta hyvältä. Isän homma opettaa pojalle tommoset pippelileikit eikä äitin.
- Anonyymi
Sellaiseksi se tahtoo mennä näillä kiinan koneita ostelleilla ja liian vaikeita kyselevillä....
- Anonyymi
Monelle puuhastelijalle nuo kiinavehkeet on ihan hyvä valinta. Koskaan niillä ei mitään oikeaa tehdä ja koristavat lähinnä vajaa tai tallia. Sama on muillakin pienkoneilla. Omakoti touhuajalle tulee vain kalliiksi ostaa merkkivehkeitä kun ne oikeat työ teetetään kuitenkin jollain ammattimiehellä.
Tuossa kesällä kuuntelin kun naapuri huudatti tylsää kiinasahaansa rankakasalla ja vielä Elokuussa oli osittain pätkitty rankakasa vajan nurkalla. Nyt sitten oli paikallinen maajussi tuonut kuorman klapeja pihaan ja vei naapurin kesken jääneen pienen rankakasan mukanaan.- Anonyymi
😂😂😂😂
- Anonyymi
Eihän se ole kiinalaisten vika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3103248Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun182151Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151850Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141595Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4111489Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361374Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2221263- 171224
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631056Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201000