..eli selkä kipeenä [todella kova kipu] ja ainoa asia mikä tuntuu auttavan on seksi. Voisiko kyse olla jostain rentouttavasta tekijästä? Orgasmin jälkeen on helpompi olla hetken aikaa.
selkä kipeenä ja vain seksi auttaa
urosmies1
41024
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Huomasin saman jutun kun mulla selkä 3vk jollain tapaa sökö. Nostin huonosti painavaa ja tunsit oikein kun selkärangassa litsahti ja sitte oli arka ja kävelin 3vk ku Aku Ankka. Nukkuminen vaikeeta, käveleminen tietty, sohvalla ku hetken makoili niin ylös ei päässy ilman että vesi valui silmistä. Kaks kertaa tipuin polvilleni ku aivastin...MUTTA...
Ei mitään ongelmaa harrastaa seksiä hyvin pystyy päällä perinteisesti painamaan, samoin takaapäin eikä yhtään tuntunu missään vaikka muijakin oli päällä...Ihmettelin sitä itsekkin...ja ihmettelen vieläkin...???
kyllä pojaat juttu on niin, että seksi tuottaa endorfiinejä kehoon ja niiden avulla kivut lievittyvät ja saattavat pysyä pidempäänkin kurissa.
Mä olen sairatsanut selkärankareumaa jo ties kuinka kauan ja ollut ajoittain todella kipeä. Edes lääkkeeet ei aina auta, mutta orkun jälkeen ei tunnu missään mitään, kipua siis :)
Ainoa huonopuoli tässä asiassa on se, että tämän vaikutuksen todettuani, musta on tullut suorastaan seksiriippuvainen. Ja jännä juttu myös se, että sooloilu ei niin hyvin auta kuin toisen ihmisen kanssa harrastettu seksi - tai oikeammin saatu orgasmi.
Aktin aikana selkä saa liikuntaa ja tietynlaista rentoutusta. Unohtaa kivun ja tilalle tulee mielihyvää eli endoja.
Heh,kivaa kun joku aina lipsauttaa pienen huulen väliin,öh en tarkoita huulta siinä merkitykssä,,
Siis tarkoitan kun kirjoitit,,,,ok.........
Kun kirjoitit "mutta orkun jälkeen ei tunnu missään mitään, kipua siis :)"
Sanon kuitenkin itse akti,lantion ja selän voimistelu ja itse orgasmi saa tuon kivun pois.
Tuosta päätellen sooloilu ei tietystikään vaikuta samalla tavalla eli pelkkä orkku ei riitä.
Kumppanin kanssa tehoaa.
Katoppas tuolta:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1000000000000004&posting=22000000002813118&view_mode=flat