Paljonko KMS:llä on metsää?

Heräsi vain kysymys!
1100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on suhteellisen helposti laskettavissa. Sehän on suoraan verrannollinen ministerien saamiin vaaliavustuksiin. Kun Pekkarinen esimerkiksi lahjoitti KSM:lle 180.000 euroa veronmaksajien rahaa, niin vastalahjaksi hän sai 5000 euroa "vaaliavustusta". Kolmanneksi tekijäksi yhtälöön pitää ottaa metsänomistajien eilen saama 170 miljoonaa euroa. Jos joku tietää tai viitsii ottaa selvää paljonko KSM jakoi apurahoja koko nykyiselle hallitukselle, niin hiukankin matematiikkaa harrastaneeelle yhtälön tekeminen tuskin on mahdotonta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sitähän on oltava! kirjoitti:

Heräsi vain kysymys!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu