Disney Klassikot??

kerättyä KAIkki 1- alkaen???
auttakkee....
3628
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaikkia klassikkoja ei ole jatkuvasti myynnissä. (siis uusina, niitä voi kuitenkin etsiä huuto.netistä, divareista yms.)

Tällähetkellä ei kaupoista löydä esim. Lumikkia, Leijonkuningasta tai Fantasiaa. Niistä on kuitenkin tulossa uusinta julkaisut aikanaan. Disneyklassikoita julkaistaan säännöllisin väliajoin uudelleen, tämän vuoden aikana on tulossa Prinsessa Ruusunen ja Aristokatit.

Menee vuosikaudet kerätä klassikot numerojärjestyksessä, kannattaa alkaa ostelemaan sitä mukaan kun kaupoissa vastaan tulee.

On myös olemassa http://www2.homeenter.com/cds/showpage.asp?nodeid=619720 josta saa klassikkoja suoraan kotiin. Eipä tarvitse nähdä juurikaan vaivaa, mutta tuo ei ehkä edullisin keräyskeino kuitenkaan ole.

Äänestä
  • Siis voi ei, siis ei ole jeijona kuningasta, en oo ikinä sitä nähnyt ja pitäs saaha kattoo. Ois kyllä mukava saada noita vanhoille kunnon vhs:ssille (jos joku ees muistaa mitä ne on :) )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä saapii?? kirjoitti:

kerättyä KAIkki 1- alkaen???
auttakkee....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu