Kyllähän sai kyytiä tänään yli -20%:a.

hpop

Ja eikä ole tulevaisuus kummoisen näköinen. Kumma, ettei ole antanut aijemmin tulosvaroitusta. Seuraavksi luulisi alkavan henkilöstösaneeraukset, että nostetaan tuloskuntoa. Pörssi on laskenut melkoisesti ja sen on varmaa, että supistuksia tulee ja Johtajia vaihtuu. Sijoittajat eivät halua kuulla huonoista tuloksista ja tyydy sellaiseen sijoittamaan. Josta ei tuottoa tule. Tästä suunta 12Eur:n. Sieltä sitten ostoon.

3

3678

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alas mennään ja yhteen tullaan

      haha:D Ehka osakesijoittaminen pitäisi jättää vähäksi aikaa. Tuo Outokumpu on aika suhdanneherkkä.
      Nyt sitä ei kyllä kannata omistaa.
      Mä pistäisin mun rahat johonkin vastavirtarahastoon.
      Olen löytänyt vain yhden Dansken Kontra. Ihan kivasti porskuttaa, ei saa hirveesti omaa sijoitustyötä tehdä, mutta tuottoa ainakin tulee.

    • Härskiä

      Hyvin meenee Outokummulla eilen kerrottiin pakkolomista 1800 saa mennä kassalinjalle ja tänään 139kpl isommat herrat saavat 15 miljoonaa euroa kannustin palkiota.Onko tässä mitään järkeä pitäisi järjestää vielä keräys että pärjäävät laman yli.enää ei voi muuta kuin nauraa paskasesti koko firmalle.

      • normi päivä

        No eihän tuollaisia voi kai ynnätä yhteen. Ei niillä lomautuksilla saatu tuollaisia säästöjä edes aikaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      79
      3070
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1271
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1157
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      829
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      815
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      783
    Aihe