Netti kotiin, toisen nimellä?

avulias isosisko

Sellaista olisin tiedustellut, että pystynkö esimerkiksi minä avaamaan omalla nimelläni pikkuveljelle jonkunlaisen nettiliittymän/läppäri-liittymä paketin? Ja onko jollain operaattorilla mahdollisesti läppäri/liikkuva laajakaista paketteja? Pikkuveljellä ollut aikoinaan vähän hankaluuksia ja luottotiedothan siinä meni sitten samalla ja nyt hän vannottaa, että antaisi minulle kuun taivaalta, jos olisin niin ihana, että auttaisin häntä tässä mäessä. Siispä, tietääkö joku miten homma toimii? Asumme siis eri osoitteissa. Kiitokset etukäteen vastaamaan saakka vaivautuville. Tarkoitus on itsekkin maanantaina selvitellä liikkeistä, huominen kuluu oman työn parissa, niin en kerkeä asiaa vielä hoitamaan.
Aurinkoista viikonloppua!

2

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veljesi saa kyllä omalla nimellään laajakaistayhteyden kertomalla rehellisesti ongelmistaan operaattorille. Yleensä sovitaan joku etukäteen operaattorille maksettava panttisumma, josta rästit voidaan ongelmatilanteessa ottaa ja joka summa maksetaan takaisin sopimuksen päättyessä.

      Ajattelemasi käytäntö jättää sinut roikkumaan löysään hirteen ja luuserin jatkamaan elämäänsä niinkuin ennenkin ja tekemään niinkuin lystää muiden kustannuksella. Valitan, on omaakin kokemusta, joten en rupea nimittämään asioita muuten kuin niiden oikeilla nimillä.

    • Pystyt avaamaan

      Pystyt tekemään sopimuksen ja avaamaan nettiyhteyden vaikka minulle tai kenelle tahansa, vaikkakin asutaan eri puolilla suomea jos luottotietosi ovat kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      53
      3278
    2. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      28
      2939
    3. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      121
      2346
    4. Onko tässä paljon lääkettä..

      Keski-ikäselle 43v Ketipinor 100mg Brintellix 10mg Venlafaxin 75mg Xanor 1mg Propral 40mg Xatral CR 10mg Esomepratsol 4
      Ikävä
      228
      1442
    5. Tapani Kiminkine n on ammuttu Helsingissä

      Kertoo poliisilähteet...
      Maailman menoa
      11
      1366
    6. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      163
      1336
    7. Oi! Jorma Uotinen ja Helena Lindgren paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaudella"

      Professori, tanssija, koreografi, Tanssii Tähtien Kanssa -tuomari Jorma Uotinen ja Suomen meikkitaiteen pioneeri, laulaj
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1088
    8. Mitä sä ajattelet

      Musta tällä hetkellä? Onko vihaa, rakkautta vai halu vältellä jotta unohtaa
      Ikävä
      74
      989
    9. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      39
      922
    10. Riittäisi juoruakkoille puhumista tässä kylässä

      On mennyt mahottomaksi touhut. Taksi renki kuskaa akkaansa töihin lienekkö mitään lupaa yrittäjältä tähän touhuun. Kylän
      Hyrynsalmi
      13
      802
    Aihe