Olisiko kellään tietoa mistä voisi saada kunnon kumiveneeseen varaosia. Ostin vanhan venäjän armeijan kumiveneen mistä puuttuu ns.korkki/venttiili.
Ajattelin 9.9 heppasta perään mutta vehkeessä ei ole vanereitakaan jäljellä, pelkkä takalauta.
Mutta kaipa yritän pohjan venerista siihen rakennella.
Kumiveneen varaosia?
2
1204
Vastaukset 2
- vastaus...
kun purjehdus palstalla sulle.
- saappaalla ajanut
Helposti löydät ventiilit mistä tahansa veneliikkeestä, mutta loppu onkin sitte vähän vaikeampaa. Ursuk Oy:stä saa Aquaseal polyuretaaniliimaa millä saat sen kyllä päälipuolelta kiinni, mutta ala/sisäpuolen liimaaminen onkin sitten ammattilaisen herkkua.
Vaneripohjan rakentaminen on enemmän taidetta kun tiedettä; sillä runko jäykistetään ja se on millintarkaa hommaa jos meinaa että vene toimii. Käy kattomassa pehmeäpohjaisten veneiden tralliratkaisuja - ennen rakentamista. Täytyy olla tosi huonekalupuuseppä, että sen osaa tehdä. Onnea tuleviin koitoksiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 107730
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19660Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 68499
- 63491