Olisiko kellään tietoa mistä voisi saada kunnon kumiveneeseen varaosia. Ostin vanhan venäjän armeijan kumiveneen mistä puuttuu ns.korkki/venttiili.
Ajattelin 9.9 heppasta perään mutta vehkeessä ei ole vanereitakaan jäljellä, pelkkä takalauta.
Mutta kaipa yritän pohjan venerista siihen rakennella.
Kumiveneen varaosia?
2
1145
Vastaukset
- vastaus...
kun purjehdus palstalla sulle.
- saappaalla ajanut
Helposti löydät ventiilit mistä tahansa veneliikkeestä, mutta loppu onkin sitte vähän vaikeampaa. Ursuk Oy:stä saa Aquaseal polyuretaaniliimaa millä saat sen kyllä päälipuolelta kiinni, mutta ala/sisäpuolen liimaaminen onkin sitten ammattilaisen herkkua.
Vaneripohjan rakentaminen on enemmän taidetta kun tiedettä; sillä runko jäykistetään ja se on millintarkaa hommaa jos meinaa että vene toimii. Käy kattomassa pehmeäpohjaisten veneiden tralliratkaisuja - ennen rakentamista. Täytyy olla tosi huonekalupuuseppä, että sen osaa tehdä. Onnea tuleviin koitoksiin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot473508Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702329
- 182191
- 502108
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171475